facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Yılbaşı Masası İçin Renkli Mumluklar Yapın!
Yılbaşı Masası İçin Renkli Mumluklar Yapın!

Yılbaşı Masası İçin Renkli Mumluklar Yapın!

Yılbaşının yaklaşması ile birlikte dekorasyon tutkunları, yılbaşı dekorasyon fikirleri ile evlerini renklendirmeye hazırlanmaktadır. Kırmızı yeşil ve beyazın bir arada kullanıldığı; çam ağaçları, kozalaklar, yapay karlar ve yeni yılı çağrıştıran ne varsa her şeyin bir araya getirildiği bu dekorasyon fikirleri sonucunda ortaya farklı ve yaratıcı fikirler de çıkabilmektedir. Bazı büyük markaların vitrinlerini yılbaşı temasına emanet ettiği şu günlerde, kırmızı olan her şeye ekstra fiyat uygulamasının yapıldığı da bir gerçektir. Öyleyse yılbaşı temalı dekorasyon objelerine yüksek paralar vermektense, kendi yılbaşı dekorasyonunuzu kendiniz yapmaya ne dersiniz? Üstelik oldukça basit ve masrafsız uygulamalar ile.

İşte size hem uygulanması basit hem de oldukça masrafsız bir kendin-yap projesi: yılbaşı temalı masa mumları.

Öncelikle bu uygulamayı yaparken ombre çalışmasından faydalanarak aynı rengin açık tonundan koyu tonuna doğru bir geçiş sağlanacaktır. Bu sayede hem şık hem de oldukça zarif bir görüntü elde edilmiş olacaktır.

KENDİN-YAP: YILBAŞI TEMALI MASA MUMLARI
Yılbaşı akşamında dışarıda bir plan yapmak yerine en yakın arkadaşlarınızı evinize davet edip, samimi bir ortamda yeni yıla birlikte girmeye mi karar verdiniz? Öyleyse güzel bir yılbaşı masası hazırlığı sizi bekliyor demektir. Masanızda kendi dokunuşunuzun olmasını ve kendi yaratıcılığınız ile yaptığınız objelerin yer almasından hoşlanıyorsanız, bu projemiz tam sizlik!

Yılbaşı gecesi masanıza hem zarif hem de şık bir dokunuş yapacak olan mumlukları nasıl yapacağınıza gelince; ihtiyacınız olan şeyler şunlardır:

*2 tane cam kavanoz (biri büyük biri küçük olacak şekilde),

*2 tane kalın beyaz mum,

*Boya fırçası, (Kalın Numaralı),

*Kırmızı renk akrilik boya,

*Süslemek için kırmızı-beyaz bir ip, yeşil çam ağaçları.

Yılbaşı masası mumlarını hazırlamak için ilk yapmanız gereken mumların alt kısmını 3 parmak kalınlığında olacak şekilde kırmızı renge boyamaktır. Ombre çalışması için; fırçadaki boya kurumadan, boyadığınız alanın üzerine fırçayla yukarı doğru vuruşlar yapabilirsiniz.

İkinci adım olarak cam kavanozlarınızı istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Şık bir masa yapmak istiyorsanız cam kavanozları altın sarısı boyalar ile boyayabilirsiniz. Ya da altın sarısı şeritler ile bir kısmını altın sarısı yapabilirsiniz. Fakat bu projede yılbaşı teması ön plana çıkacağı için cam kavanozların etrafına yeşil renk sarmaşıkları herhangi bir yapıştırıcı ile döndürerek yapıştırabilirsiniz. İsterseniz çam ağaçlarının dallarını da kullanabilirsiniz. Cam kavanozunu nasıl süsleyeceğiniz tamamen size kalmış.

Son adım olarak ombre renk çalışması yaptığınız mumları, cam kavanozun içine yerleştirin. Ardından cam kavanozun ağız kısmına kırmızı-beyaz ya da istediğiniz renkte bir ipi sararak bitişinde fiyonk yapın. İşte yılbaşı masası için kendi imzanızı taşıyan mumluklar hazırlamak bu kadar kolay.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top