facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Yılbaşı Masası Dekorasyonu İçin Minik Detaylar
Yılbaşı Masası Dekorasyonu İçin Minik Detaylar

Yılbaşı Masası Dekorasyonu İçin Minik Detaylar

Yılın sonuna yaklaştığımız şu günlerde, yeni bir yıla merhaba demek için kutlama planları şimdiden yapılmaya başlamıştır. Kimi dışarıda eğlenmeyi seçerken, kimi ise neşeli bir ev partisinin hazırlığına başlamıştır bile. Yılbaşı gecesi, evinde misafir ağırlayacak ve yeni yılın coşkusunu evinde vereceği bir partiyle dostlarıyla paylaşacak olanlara, bu yazımızda oldukça güzel bir dekorasyon önerisi sunacağız: yılbaşı masası dekoru.

Genelde ev partilerinin olmazsa olmazı güzel bir yemek masasıdır. Ev sahibinin özenle hazırladığı yemekler masada yerini alınca tüm dostlar bu masanın etrafında toplanır. Sevinçler, üzüntüler, yeni yıla ait tüm beklentiler, hayaller, hedefler, hep bu masada paylaşılır. Tadı misafirlerin damaklarında zengin bir tat bırakacak yemeklerden oluşan bu masanın görüntüsü de bir o kadar iddialı olmalıdır. Bu yazımızda; hem göze hem damaklara ziyafet yaşatacağınız yılbaşı masası dekore etmek için güzel bir masa örneği fikrini sizinle paylaşacağız. Hem basit hem de oldukça şık duran bu masayı nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, buyurun yılbaşı masası dekoruna…

YILBAŞI MASASI DEKORASYONU İÇİN EN FARKLI KENDİN-YAP FİKİRLERİ
Yılbaşı masanızı hem şık hem de oldukça farklı bir şekilde dekore etmek istiyorsanız, ilk yapmanız gereken klasik yargıların dışına çıkmaktır. Örneğin; yılbaşı masası denildiğinde herkesin aklına gelen kırmızı renk, sizin yemek masanızın ana rengi olmamalıdır. Beyaz renk, hem ferah hem de oldukça şık duran etkisi ile yılbaşı masası dekorasyonuna yakışacak en güzel renklerden birisidir. Beyaz örtü ve beyaz tabak seçimini biraz renklendirmek için; yılbaşının olmazsa olmaz dekorasyon teması olan çam ağaçlarından faydalanabilirisiniz. Çam ağacı dallarının yeşil rengi, masanıza doğal ve abartısız bir duruş kazandıracaktır. Ayrıca yeşil ve beyaz uyumu, yılbaşı dekorasyon temasına da oldukça yakışan iki renktir.  Bu renk ve görüntüyü altın sarısı detaylar ile tamamlayarak, masanıza şık bir dokunuş da kazandırabilirsiniz.

Bahsettiğimiz bu yılbaşı masasına güzel bir dokunuş yapmak için hem basit hem de oldukça şık bir kendin-yap projesini sizinle paylaşacağız:

KENDİN-YAP: KIŞ TEMALI PEÇETE SÜSLERİ
Hem yılbaşı masanızın dekorasyonuna uygun, hem de kış mevsiminin dekorasyonun uygun güzel bir kendin-yap projesi: kış temalı peçete süsleri

Bu küçük detay ile masanızı şıklaştırmak için ihtiyacınız olanlar;

*Çam ağacı dalları

*Kurutulmuş minik biberler

*Altın sarısı renginde sprey boya

*Keten kahverengi çuval ipi

İlk adım olarak, minik kırmızı biberleri altın sarısı rengine boyamak ve kurumasını beklemektir. Kuruduktan sonra iki tane biberi alıp çam ağacı dalları ile birleştirip çuval ipi ile bağlamasınız. İpi 5-6 kere döndürerek görünür hale getirmeniz önemlidir. İşte peçete süsünüz hazır.

Yılbaşı masanızda, tabağınızın üzerine koyduğunuz peçetelerin üzerine hazırladığınız bu süsleri koyarak arkadaşlarınıza güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top