facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Yeşilin 3 Güzel Tonu: Zümrüt Yeşili, Pastel Yeşili ve Çimen Yeşili
Yeşilin 3 Güzel Tonu: Zümrüt Yeşili, Pastel Yeşili ve Çimen Yeşili

Yeşilin 3 Güzel Tonu: Zümrüt Yeşili, Pastel Yeşili ve Çimen Yeşili

Ev dekorasyonunda son yıllarda popüler renkler arasında yerini alan yeşil renk, hem doğanın huzurunu ve sakinliğini evinize taşımanıza hem de sezonun trendlerine uygun bir dekorasyon yaratmanıza imkân sağlayacaktır. Son dönemde özellikle ünlü dekorasyon markalarının tasarımcıları da yeşil rengin popülerliğini vurgulamak amacıyla iç mekân tasarımlarında ve dekorasyon ürünlerinde yeşilin en canlı tonundan en pastel tonuna kadar her renk aralığına yer vermişlerdir.

Peki, son dönemde bu kadar popüler olan yeşil renk, ev dekorasyonuna nasıl yansımaktadır? İşte ev dekorasyonunda yeşil renk uygulamaları…

Hem Canlı Hem Parlak Hem Gösterişli: Zümrüt Yeşili
Eğer ev dekorasyonunda yeşil renk kullanmak ve bu rengin mekâna canlılık katmasını istiyorsanız, tercihiniz zümrüt yeşilinden yana olmalıdır. Fakat zümrüt yeşili, parlak ve canlı bir yeşil tonu olduğundan bu rengi dekorasyona yansıtırken dengeli kullanmakta fayda vardır.

Yeşil Dekorasyon Fikirleri Yeşil Perdeler

Zümrüt yeşili bir ev dekorasyonunda, bu rengi dengeleyecek en güzel renklerden birisi siyah ve beyaz idir. Zümrüt yeşili- siyah ve beyaz renklerinin bir arada kullanılması, özellikle modern dekorasyon uygulamalarında sıklıkla tercih edilen renk grupları arasındadır.

Doğal, Sakin Ve Huzurlu: Pastel Yeşili
Soft renklerin son dönemde ev dekorasyonunu etkisi altına aldığını düşündüğümüzde, yeşilin pastel tonunun da sezonda ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Uçuk yeşil ve pastel yeşil gibi renk tonları, özellikle ahşap dokular ve kahvenin her rengi ile birlikte kullanılarak doğal ortamlar yaratılmasına imkân sağlayabilir.

Salonda Yeşil Kullanımı Yeşil Salon Dekorasyonu

Doğadan Gelen Enerji: Çimen Yeşili
Son dönemlerin parlayan renk tonlarından birisi olan çimen yeşili, hem doğanın enerjisi hem de yeşilin en canlı hallerinden birini evinize taşımaya yetecektir. Çimen yeşili, kişiye enerji ve hareket katan bir renk tonu olduğundan; enerjili bir ev dekorasyonu yaratmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yerini alır.

Yeşil Kahverengi Dekorasyon

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top