facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Yeni Ev Dekore Edecekler İçin İlk Hafta
Yeni Ev Dekore Edecekler İçin İlk Hafta

Yeni Ev Dekore Edecekler İçin İlk Hafta

Öncelikle, Facebook sayfamızdan da ilanını yaptığımız “Yeni Ev Dekore Edecekler İçin” başlığımızın ilk haftasından, ilk metninden herkese merhaba:)

Bu başlık altında yeni evli çiftler, taşınacaklar veya evlerini baştan yaratmak isteyenler için bir ev bütünleyerek önerilerde bulunacağız. Şimdiden hepimize hayırlı olsun:)

Bugün, genellikle evleri derin ve büyük gösteren; temizliğin ve iç açıcılığın simgesi halindeki renk olan “beyaz”ı ağırlıklı olarak kullanarak ile işe başlamak istedik. Tasarladığımız ev klasik veya avangart değil, tamamen sade ve modern bir model oldu.

Oturma Odası

İlk olarak, evimize beyaz ve ferah bir antreden giriyoruz. İlk durağımız oturma odası oluyor. Oturma odasında, çok çok uçuk tonda bir saten boyası kullandık. Koltuk takımları ve mobilyalar tamamen sade, modern formlardan oluşuyor. Dekorasyonda abartıdan kaçındık ve büyükçe biblolar kullandık. Biblolarda yine pembe tonlarını tercih ettik. Ortaya da bölmeleri olan beyaz ve modern bir orta sehpa oturttuk. Perdeler “kirli beyaz” seçildi ve odamız böylece dekorize edildi.

Mutfak

İkinci durağımız mutfak. Mutfakta alışılmışın içerisinde hareket ettik. Günlük, siyah modern mutfak dolapları kullandık. Siyah ve beyazı, beyaz duvar boyamızla birleştirmek için alt seti siyah, üst dolapları beyaz tercih ettik. Ankastrelerimizi gri düşünerek dolap içlerine gömdük ve mekânı bitirdik.

Çocuk Odası

Çocuk odaları, cinsiyete ve çocukların tercihlerine göre değiştiğinden, biz standart ölçü ve boyutlarda yataklar kullanarak üç kişilik bir çocuk odası yarattık. Tamamen beyaz ve tonlarını kullanarak oluşturduğumuz bu odayı, iki veya tek kişiye indirgeyerek evlerinize oturtabilirsiniz.

Yatak Odası

Ve elbette yatak odası.. Oldukça sade fakat modern kesimlerden oluşan bir mobilya tercihinde bulunduk. Kare bir yatak/karyola seçerek, dört köşeli yüksek ve siyah bir cibinlik iskeleti kurduk. Dinlenme alanı olarak, yatağın yanına beyaz bir üçlü koltuk yerleştirdik. Komidinimizi de mat bir beyazdan oluşturduk ve aksesuarda pudra renkte abajurlar kullandık. Ölü hacmi canlandırmak adına, beyaz duvarlarımıza siyah çerçeveli tablolar astık. Son olarak perdelerimizi bej/sütlü kahve tonlarında seçerek ortamı yumuşattık.

Ebeveyn Banyosu

Sırada yatak odalarının vazgeçilmez bütünleyicisi olan ebeveyn banyosu var. Biz duşakabini yere kadar cam kapak tercih ettik. Çift lavabolu siyah bir tezgâh ve boyutlandırılan kare bir ayna ile kombinledik. Beyaz duvarın bir açık tonu ile klozetimizi de kombinleyerek, aksesuardan ziyade bolca aydınlatma kullandık.

Banyo

Genel banyo kullanımı için; beyaz saten boya üzerine beyaz lâke banyo dolapları ve gömme beyaz lavabo tercih ettik. Yine aydınlatmayı bol tuttuk ve aksesuara ihtiyaç duymadık. Siyah kalebodur kullanırken, duşakabini oluşturduğumuz alanın duvarlarını da siyaha boyadık ve öznelleştirdik. Yine bütün cam kullandık. Yerde beyaz, yuvarlak minik bir shaggy halı kullandık. Banyoyu böylece tamamladık.

WC

Son olarak WC dekorumuzda, yer ve duvarda gri tonlarının karıştığı büyük kalebodurlar kullandık. Lavabo ve klozeti beyaz seçerken, hat kapatıcısını da kalebodurlara uygun bir dokuda tercih ettik. Tek aydınlatma kullandık. Rezervuar ve araç seçimlerinde gümüş kullandık.

2 yorum

  1. fikre bayıldım. çoğu kişiye fazlasıyla yardımınız olmuştur eminim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top