facebook
Anasayfa / Ofis Dekorasyonu / Dünyadan Ofis Örnekleri / Yemek Sepeti; Her köşesinde bir sürpriz gizli…
Yemek Sepeti; Her köşesinde bir sürpriz gizli…

Yemek Sepeti; Her köşesinde bir sürpriz gizli…

Bir önceki konumuzda ofisimizi çalışmaktan keyif alınacak bir ortama çevirmenin performansa olan pozitif etkisinden söz etmiştik. Bu yazımızda İşte bu detayı Türkiye’de en iyi uygulayan bir firmayı ele alacağız; yemeksepeti.com

Türkiye’nin ilk online yemek sipariş sitesi olan firma  Türkiye’de 55 il, KKTC  ve yurtdışında da faaliyet gösteriyor. Bir girişimcilik dehası olarak gösterilen şirketin başarısının bir kısmı da ofisinde gizli.  2000 yılında kurulan şirket 2012 yılında şimdiki muazzam ofisine taşındı. Google, Facebook, Apple gibi firmaların ofislerini görenler ve böyle firma/ofislerde çalışmak isteyenlerin sayısı çok fazladır. İşte öyle bir ofis görmek için silikon vadisine gitmenize gerek yok. Yemek Sepeti’nin yeni ofisi çalışma keyfini en üst düzeyde tutmak için tasarlanmış. Mimar Erginoğlu & Çalışlar tarından tasarlanan ofisin özelliklerini öğrenince ve fotoğraflara baktığınızda ne dediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Çalışanların fikri alınarak onlara daha verimli çalışabilecekleri eğlenceli ve ferah bir ofis dizayn edilmiş.

Ofis dekorasyonuna gelince; Öncelikle ofiste 4 duvar kavramı kesinlikle yok. Tüm odalar ki buna toplantı salonu da dahil tüm duvarlar cam ile çevrilmiş. Bu şeffaflığın ve açık kapı felsefesinin bir ürünü… Girişten itibaren insanı etkileyen, şaşırtan detaylar ve süprizler dolu. Tavanda çalışılan firmaların/iş ortakların magnetleriyle oluşturulmuş yemek sepeti logosu bizi çok etkiliyor. Asansörde toplantı salonu şeklinde tasarlanmış. Özellikle aydınlatılmanın doğru yapılması ferah bir ofis oramı oluşturmuş. Ofis dekorasyonun en önemli ilkesi çalışanların sıkılmayacağı, mutlu olacağı bir ofis tasarlamaksa, işte bunu en iyi anlatan bir yerdeyiz. Ofisin içerisinde klasik tabirle “yok yok” Yorgunluğunuzu atabileceğiniz masaj salonu, playstation, kayıkta tavla turnuvası, bilardo masaları, cafe, stres atmak için kum torbaları, masa tenisi tribün ortamında maç seyredebileceğiniz alan, langırt ve daha saymakla bitmeyecek birçok süprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Türkiye’de çalışanlarının mutluluğu ve verimini arttırmak için eğlenceli ofisler dizayn eden şirketler giderek artıyor. Sizde şayet başarıyı yakalamak istiyorsanız ofis tasarımı konusunda böyle şirketleri örnek almalısınız.

Bir yorum

  1. burada çalışmak isterdim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top