facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Yemek Odasında Asalet ve Şıklık: Mor Renginde Yemek Odaları
Yemek Odasında Asalet ve Şıklık: Mor Renginde Yemek Odaları

Yemek Odasında Asalet ve Şıklık: Mor Renginde Yemek Odaları

Ev dekorasyonunda yemek masanızın yer aldığı alanı dekore etmek oldukça önemlidir. Çünkü evinize gelen misafirlerinizi yemekte ağırlarken, bu alanda ağırlarsınız ve yemek odası dekorasyonu sizin genel dekorasyon tarzınız ve zevkleriniz adına ipuçları sunar.

Peki, yemek odası dekore ederken, klasik renklerin dışında seçilen bir renk ile farklı bir dekorasyon tarzı oluşturmaya ne dersiniz? İşte size alışılagelmişin dışına çıkacağınız bir dekorasyon fikri: mor rengi yemek odası dekorasyonu.

Mor Rengi Yemek Odası Takımı

Yemek odasında krem, bej, kahve ve beyaz gibi klasik renklerin dışında olan mor gibi sıra dışı bir renk kullanarak farklı ve şık bir yemek odası dekorasyonu elde edebilirsiniz. Üstelik misafirlerinizin, yemek odanızın farklı ve şık atmosferinde kendilerini daha özel hissedecekleri de kesin. Mor rengi yemek odası dekorasyonunda tamamlayıcı püf noktalara göz atalım:

Mor Rengi Yemek Odası- Bej Renginde Aksesuarlar
Mor rengi aslında soğuk renk grupları arasında gösterilse de, yarattığı atmosfer oldukça sıcak ve samimi bir atmosfer olacaktır. Üstelik mor renk, tarihten itibaren saraylarda da kullanılan asil ve şık renklerin başında gelmektedir.  Genel anlamda mor renginde  yemek odası dekorasyonu yaparken; genel parçaları mor seçerek tamamlayıcı parçaları bej ve açık krem gibi doğal tonda renklerde kullanabilirsiniz.

Yemek Odası Modelleri

Daha Modern, Daha Renkli
Mor renginde dekore ettiğiniz bir yemek odası dekorasyonunda; tamamlayıcı renginizi doğal tonlardan ziyada daha iddialı ve canlı renk tonları ile yapmak istiyorsanız, seçiminiz modern renk tonlarından yana olmalıdır. Bu bağlamda; turkuaz, pembe, turuncu, altın rengi gibi iddialı renkler sezonun en trend ve mor renge en yakışan renkler arasındadır.

Duvar Renginde Mor Renk Tercihi
Yemek odası dekorasyonunda mor renge yer vermek isteyenler için bir alternatif de duvarlarda mor rengi kullanmaktır. Yemek masanızı ve yemek takımınızı daha pastel ve natürel tonlarda seçip, duvarda mor rengini patlatmak başarılı bir dekorasyon uygulaması olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top