facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Yemek Masası Dizaynı için En Dikkat Çekici Örnekler
Yemek Masası Dizaynı için En Dikkat Çekici Örnekler

Yemek Masası Dizaynı için En Dikkat Çekici Örnekler

Özel günlerde veya özel misafirlerinizi ağırladığınız önemli zamanlarda, güzel yemeklerin yenildiği sofralar büyük özen gerektirmektedir. Yemek masası dizaynı oluştururken dikkat etmeniz gereken çok önemli noktalar vardır. Peki bu sofra düzenini oluşturmak için nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Bunların cevabını aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz.

Yemek masası dizaynı oluştururken masa örtüsü, mendiller ve diğer aksesuarların tümüne özen göstermelisiniz.

Siyah beyaz renklerin hakim olduğu yemek masası dizaynı

Siyah beyaz dizaynlar her zaman büyük dikkat çekmektedir. Servis aksesuarları, tabak, çatal, kaşık, bıçak, bardak yerleşimine çok dikkat etmelisiniz. Tabakların altında mutlaka bir servis altlığı bulunması gerekmektedir. Tabak seçimini yemeğin türüne göre tercih etmelisiniz. Eğer tatlı servis edecekseniz, tatlıya uygun tabak hazırlamalısınız.

siyah-beyaz-yemek-masasi-dizayni

Kırmızı ve yeşil renkli yemek masası süsleme

Kırmızı ve yeşil renkler genellikle yılbaşı sofralarında tercih edilen bir kombinasyondur. Yılbaşı haricindeki kutlama ve özel günlerde de bu renk kombinasyonunu tercih edebilirsiniz. Şık bir yemek masası hazırlamak için güzel bir çiçek kullanmanızı öneriyoruz.

kirmizi-yesil-yemek-masasi-dizayni

Çocuklar için eğlenceli yemek masası dizaynı

Bu masa düzeni örneğinde ise çocuklar için de yaratıcı bir dizayn oluşturulmuş. Eğlenceli bir yemek masası dizayn etmek için bu örneği inceleyebilirsiniz.

cocuklar-icin-yemek-masasi-dizayni

Deniz temalı yemek masası dizaynı

Yemek masası dizaynı oluştururken tercih edeceğiniz tasarım tamamen sizin zevkinize bağlıdır. Dikkat çekici ve lüks bir yemek masası hazırlamak için farklı konseptleri inceleyebilir ve bunlardan fikirler oluşturabilirsiniz.

deniz-konsepti-yemek-masasi-dizayni

Yemek masası dizaynı için diğer şık sofra örnekleri

Özel günler için hazırlanan yemek masalarının hepsi şık olmak zorunda diyebiliriz. Kutlama konseptleri genellikle dikkat çekici ve şık dizaynlardan oluşmaktadır. Yemek masalarında da bu düzeni sağlamanız mümkün.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top