facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Yemek Alanınızı Daha Geniş Hale Getirecek 5 Öneri
Yemek Alanınızı Daha Geniş Hale Getirecek 5 Öneri

Yemek Alanınızı Daha Geniş Hale Getirecek 5 Öneri

Yemek yemek insan hayatında en önemli ihtiyaçlardan biridir. Hayatımızı devam ettirmek için beslenmeye ihtiyaç duyarız. Ailemizle ve misafirlerimizle birlikte yemek yediğimiz alanlar ev dekorasyonumuz da önemli bir yer tutar. Özellikle kültürümüzde misafire ve yemeğe verilen önem düşünüldüğünde yemek odamız ve mobilyamızın ne denli önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu düşüncede son yıllarda sürekli değişen ve gelişen mobilya sektörünün hazırladığı yemek odası modelleri ve yemek masası modelleri yemek yeme alışkanlıklarımızı daha zevkli bir hale getiriyor.
Genelde geniş aile şeklinde yenen yemeklerde yemek alanınızın geniş olması önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Şayet yemek alanınız yeterince genişse oldukça şanslısınız demektir. Yemek alanınız yeterince geniş değil ise ve yemek alanınızın geniş ve ferah olmasını arzu ediyorsanız, bu yazımızda vereceğimiz küçük dekorasyon fikirleri ile size yardımcı olmaya çalışacağız.
1- Yemek alanını geniş göstermek için duvar renklerinden yararlanabilirsiniz. Doğal ve açık renk tonları aydınlık ve genişlik ortamı oluşturacağından dolayı istediğiniz etkiye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Tabi fazla renk kontrastları ve ton geçişlerinden kaçınmalısınız.
2- Şayet manzaranız güzelse yemek masasını bu manzaranın keyfini çıkaracak şekilde pencere önüne yerleştirebilirsiniz. Odanızın ve yemek masanızın daha fazla aydınlatması ferah ve geniş bir atmosfer hissi uyandıracaktır.
3- Yemek bölümünüzde imkanınız varsa yuvarlak masa kullanmanızı öneririz. Ortadan ayaklı ürünler 4 ayaklı modellere göre oldukça avantajlı durumdadır. Bundan dolayı masanıza daha fazla kişi sığdırabilirsiniz.
4- Yemek alanınızı daha geniş kullanmak için kolçaksız sandalyeler en doğru seçenek olacaktır. Küçük ve ince bir sarkıt kullanmak yemek alanınıza derinlik katarak görsel olarak ferahlandıracaktır.
5- Perdelerinizin rengi ve modeli ne olursa olsun, yemek köşesinde pencere varsa buraya stor modelleri içinden sade ve düz formda bir fon asınız. Bu da istediğimiz genişlik etkisini oluşturmamıza yardımcı olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top