facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Yaz Serinliğini Hissedin: Dekorasyonda En Trend “Yeşil”ler
Yaz Serinliğini Hissedin: Dekorasyonda En Trend “Yeşil”ler

Yaz Serinliğini Hissedin: Dekorasyonda En Trend “Yeşil”ler

Evinizde değişiklik yapmak istediğinizde ilk akla gelen uygulama olan ev dekorasyonunun renginin değiştirilmesi, basit bir uygulama gibi gözükse de etkisi oldukça büyüktür. Ev dekorasyonunda sezonun trend olan renklerini kullanarak hem şık hem de çarpıcı bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Sezonun en trend renklerinden birini seçerek oluşturacağınız yeni ev dekorasyonunda evinizin hem dekorasyon tarzını hem de yarattığı atmosferi aynı anda değiştirebilirsiniz.

İşte sezonda oldukça popüler olarak kullanılan, son zamanlarda ev dekorasyonuna yön veren büyük markaların da yoğun olarak kullandığı doğal dekorasyon trendine de oldukça uyumlu olan bir renk: yeşil. Yeşil rengin değişik tonları ile yapacağınız ev dekorasyonunda, hem doğal bir ev, hem de huzurlu ve sakinleştirici bir mekân etkisi elde edebilirsiniz.

Mavi ve sarının karışımından ortaya çıkan yeşil rengin karakteristik özelliği; uyumu, gençliği ve yaşam sevincini ifade eder. Yeşil ev dekorasyonu; doğadan gelen bir renk tonu olması sebebi ile, sağlıklı ve zinde hissettiren bir ev dekorasyonunu da simgeler. Yeşil rengin farklı birçok tonu olması da doğru tonların seçimini oldukça önemli bir hale getirir. Ancak doğru tonlar seçilerek yapılan bir yeşil ev dekorasyonu, şık ve istediğiniz tarzda dekore edilen bir mekân yaratmakta yardımcı olabilir.

Limon Yeşili Ev Dekorasyonu

Yeşil rengi ev dekorasyonunda yoğun bir şekilde kullanmak, şıklık ve sakinlikten çıkarak sıkıcı ve basit bir dekorasyona dönüşme tehlikesi ile karşı karşıyadır.  Tamamen yeşil renkler ile dekore edilen bir evde bir süre sonra yeşil saha etkisi hissedilirsiniz. Bu sebeple yeşil renk ile yapılan bir ev dekorasyonunda yeşil rengi dengeli bir şekilde kullanmak gereklidir. Sade ve tek bir noktada tercih edilen yeşil renk, şık bir dekorasyon için yeterli olacaktır.

Sezonun En Trend Yeşilleri: Buz Yeşili, Yağ Yeşili, Limon Yeşili
Özellikle yaz mevsiminin gelmesi ile ev dekorasyonunda ‘fresh’ bir etki yaratacak renk tonları oldukça popüler hale gelmiştir. Yeşil renk kartelasında da sezonda ön plana çıkan trend renkler; Buz yeşili, limon yeşili ve yağ yeşilidir. Bu renkler ile oluşturacağınız tasarımlar, evinizi daha cool ve fresh gösterecektir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top