facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Yaz Hiç Bitmesin: Marin Tarzı Ev Dekorasyonu
Yaz Hiç Bitmesin: Marin Tarzı Ev Dekorasyonu

Yaz Hiç Bitmesin: Marin Tarzı Ev Dekorasyonu

Kış mevsiminin evlerimize dâhil olduğu şu günlerde; koyu renkler ve dramatik bir hava ev dekorasyonda da kendini göstermektedir. Örgü şallar, kalın kumaşlar, battaniyeler, mumlar, şömineler bu sezonda vazgeçilmez aksesuarlar arasındadır. Oysaki evlerine kış mevsimini getirmek istemeyen bir grup vardır ki hep yaz kalsın ister. İşte o gruba hitap eden bir dekorasyon tarzını bu yazımızda daha detaylı inceliyoruz: marin dekorasyon tarzı

Marin dekorasyon tarzında deniz havasını evinizde hissetmeniz mümkün. Deniz teması çevresinde dekore edilen evlerin ön plana çıktığı marin tarzı dekorasyonda bazı olmazsa olmaz püf noktalar vardır. Gelin bu püf noktalara birlikte bakalım.

Ev Dekorasyonu

EVLERDE DENİZ TEMASI: MAVİ TONLARIN BEYAZLA AŞKI
Evlerde deniz havası estiren ve hepimize yaz mevsimini hatırlatan marin tarzı bir dekorasyonda renk seçimi ilk önemli tercihtir. Renk seçimi olarak bize yazlık evleri çağrıştıran mavinin her tonu ana renk olmaya layıktır. Mavinin her tonunun, özellikle de bu sezonun modası olan koyu mavinin, beyaz ile olan muhteşem uyumu marin tarzı dekorasyonun olmazsa olmazıdır.

DENİZCİ AKSESUARLARI İLE TARZI GÜÇLENDİRİN
Marin tarzı bir ev dekorasyonunda olmazsa olmaz bir diğer kural denizci temalı objeler kullanmaktır. Deniz feneri mumluklar, çapa desenli aksesuarlar ve deniz temalı tablolar bu dekorasyon tarzını tamamlayan en iyi aksesuarlar olacaktır.

İpucu: Marin desenli objeler son dönemde oldukça modadır. Bu akım sayesinde aksesuar seçiminde oldukça fazla alternatif sizi beklemektedir.

TREND ALARMI: DENİZ KABUKLARI
Deniz temalı ev dekorasyon modası
nın son dönemde oldukça popüler olması nedeniyle sahillerin bize hediye ettiği güzel bir aksesuar vardır: deniz kabukları. Deniz kabukları ile yapılan mumluklar, küçük aksesuarlar,  sabunluklar ya da kendi tasarımınızla yapacağınız güzel bir tablo deniz etkisini evinizde hissetmeniz için yeterli olacaktır.

İpucu: Tatilde topladığınız deniz kabuklarını büyük bir cam kavanozun içinde sergilemek, oturma alanınızda kullanmanız için iyi bir aksesuar olabilir.

Sade bir dekorasyon tarzıyla oluşturacağınız deniz esintili evler ile siz de yaz mevsimine asla elveda demeyebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top