facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Yaz Akşamlarını Aydınlatmak İçin: Kendin-Yap Aydınlatmalar
Yaz Akşamlarını Aydınlatmak İçin: Kendin-Yap Aydınlatmalar

Yaz Akşamlarını Aydınlatmak İçin: Kendin-Yap Aydınlatmalar

Havalar ısındı ve yaz mevsimi tüm sıcaklığı ve renkleri ile varlığını hissettirmeye başladı. Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte gerek ev içi dekorasyonunda gerekse de dış mekân dekorasyonunda yaz mevsiminin tüm detayları hâkim olmaya başladı bile. Yaz mevsiminde herkesin hayalinde canlanan masalsı bahçeler ve renkli aydınlatmalar da hem sezonun modası hem de yaz mevsiminin evinize yapacağı en basit ama etkili dokunuşlardan birisi.

Peki, siz de sıcak yaz akşamlarınızı küçük değişiklikler ve basit kendin-yap projeleri ile renklendirmeye ne dersiniz? İşte birbirinden farklı ve bir o kadar da tarz duran yaz mevsimi aydınlatma fikirleri

Bahçe AYdınlatması Dekoratif Bahçe Işıkları

Cam Kavanozlardan Aydınlatma
Cam kavanozları değerlendirmek için hem çok basit hem de oldukça şık duran ve yaz gecelerini oldukça renkli ve sıcak bir şekilde aydınlatacak olan fikirlerinden birisi: cam kavanozlardan aydınlatma yapımı. Bu proje için kullanmadığınız cam kavanozları istediğiniz renkte cam boyaları kullanarak renklendirerek işe başlayabilirsiniz. Renk seçimi yaparken ışığı geçiren açık renkleri seçmeye dikkat etmelisiniz. Ardından IKEA gibi büyük yapı marketlerinde satılan hazır aydınlatma içlerinden edinin ve cam kavanozların içine koyarak oldukça farklı ve renkli aydınlatmalar elde edin.

Kavanoz AydınlatmaKavanozdan Avize Kavanozdan Avize Yapmak

Kavanozdan Ampul

Kâğıttan Fener Yapımı
Genelde IKEA’da gördüğümüz ve özellikle bahçeleri aydınlatmak için oldukça yaygın olarak kullanılan kâğıt fenerler, yaz gecelerinde yine çok moda! Bu modayı bahçenize ya da balkonunuza getirmek için yapmanız gerekenler ise oldukça basit.

Satın aldığınız kâğıt paketlerin altına X şeklinde kesik atarak işe başlayın. Ardından minik bir lambayı x şeklinde kesik attığınız yerden geçirerek kâğıt paketin içinde saklayın. Lamba için kablolu bahçe ışıklarından tercih edebilirsiniz. İsterseniz kâğıt fenerleri renkli kurdeleler ile süsleyerek daha masalsı bir görüntü elde edebilirsiniz. Kâğıt fenerlerin renklerini seçerken canlı yaz renklerinde tercihler yapmaya özen göstermelisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top