facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Yatak Odası Dekore Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yatak Odası Dekore Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak Odası Dekore Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir evin belki de en önemli kısmı yatak odasıdır. Yatak odası dekorasyonu oldukça dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bunun sebebi odanın amacından çıkmasını engellemek ve rahat Bir ortam oluşturmaktır. Günün en önemli saatleri, dinlenme gibi eylemlerin gerçekleştirildiği ve kişinin kendini rahat hissetmesi gereken ortam yatak odasıdır. Yatak odası dekorasyonu yapılmadan önce odanın hacmi, Işık alma durumu ve kişinin kendi tarzı tam olarak belirlenmeli ve sonrasında odada kullanmak istediğiniz renkleri belirlemelisiniz. Bu esnada renklerin enerjilerinden yararlanarak Gün içersindeki enerjinizi belirleyebilirsiniz.

Yatak Odası Mobilya Seçimi
Öncelikle dikkat etmeniz gereken ilk ayrıntı yatak odası olarak belirlediğiniz odanın büyüklüğüdür. Bu büyüklüğe göre yatağınızın genişliği, dolabınızın derinliği, ayna ve komidinlerin konumları belirlenir. Eğer küçük  oda dekorasyonu yapacaksınız tercih edeceğiniz mobilyalar fonksiyonu çok hacmi küçük olmalıdır. Bu sayede Yer tasarrufu artar, göz yorma gibi olumsuzluklar ortaya çıkmaz. Geniş bir odaya sahipseniz kullanacağınız dolaplar yada yatak dilerseniz büyük hacimli olabilir, makyaj masası ve komidin gibi mobilyalar ise Rahatlıkla yerleştirilebilir. Odanın işi kalma durumuna göre ise mobilyaların, duvarın ve perdenin renkleri değişebilir. Eğer karanlık bir oda ise kullanılan renkler soft olmalıdır.

Yatak Başlığı ve Aksesuarlar
Odanızın renklenmesini ve dekorasyonunuzu tamamlanmasını İstiyorsanız aksesuarlara ve yatak başlığına oldukça önem vermelisiniz. Yatak odası dekorasyonunda en çok göze çarpan parçalardan birisi yatak başlığıdır. Aynı zamanda odanın ışıklandırması oldukça önemlidir. Yatak başına koyacağınız lambaları ile uyku öncesi dönemde işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve yerinizden kalkmadan ışığı kapatabilirsiniz.Ayrıca yatak başını yerleştirdiğimiz komidinler kitabınızın, telefonunuzun rahatlıkla yanınızda durabileceği masa görevini görebilmektedir. Ayrıca odanızda aynı kullanırsanız daha şık hem de daha geniş bir hava oluşturursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top