facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Yatak Odası Dekorasyonunda Sakinleştirici Dokunuşlar
Yatak Odası Dekorasyonunda Sakinleştirici Dokunuşlar

Yatak Odası Dekorasyonunda Sakinleştirici Dokunuşlar

Yatak odası; evimizin en güvenli ve en huzurlu mekânlarından birisidir. Bize özeldir, belli bir gizliliği vardır. Günün tüm yorucu ve belki de gergin koşuşturmasını bir kenara bırakıp, rahatladığımız ve sakinleştiğimiz gizli bir köşemizdir. Yatak odası günün tüm yorgunluğunu üzerimizden attığımız ve uyuyup dinlendiğimiz yenilenme alanımızdır. Peki, yatak odasının dekorasyon tarzını daha sakinleştirici ve daha içimizi ısıtacak bir hale getirmek istiyorsak?

İşte size yatak odanızın dekorasyonunda sıcak dokunuşlar yapmanızı sağlayacak birkaç küçük öneri;

YATAK ODANIZIN DUVARLARINI EN SEVDİĞİNİZ RENKLERE BOYAYIN
İşte sizi güne motive bir şekilde başlamanızı sağlayacak güzel bir öneri: yatak odanızın dekorasyonunu en sevdiğiniz renkler ile yapın. Sabah uyandığınızda duvarlarda gördüğünüz en sevdiğiniz renk, sizin güne daha iyi başlamanızı sağlayacak ve gün bitiminde yatak odanızı sizin için daha sıcak bir mekan haline getirecektir.

SAKİNLEŞTİRİCİ ETKİSİ OLAN RENK İKİLİLERİNİ BİRLİKTE KULLANMAYI DENEYİN
Yatak odanızda sakinlik ve dinginlik etkisi yaratmak ve böylece daha sıcak bir yatak odası dekorasyonu ortaya çıkarmak istiyorsanız, birlikte kullanıldığında bu etkiyi yaratması kanıtlanmış renk ikililerine yer verin. Örneğin: kırmızı ve yeşil, mavi ve turuncu, sarı ve mor, mavi ve yeşil sizi rahatlatacak ve sıcak tonlu renkler olmasından ötürü mekânı daha samimi hale getirecek renk ikililerine en güzel örneklerdendir.

MUM IŞIĞINDAN YARARLANIN
Yatak odası dekorasyonunu daha sıcak bir hale getirmek için en güzel dokunuşlardan birisi yatak odasında mumların sihirli görüntüsünden yararlanmaktır. Mumlar, kullanıldıkları mekâna hem şık bir etki yaparlar hem de mum ışığının gizemli ve hafif ışığı sayesinde mekâna sıcak bir hava katarlar. Romantik tarzda dekore edilmiş yatak odalarının olmazsa olmaz tamamlayıcısı olan mumlar, lamba ışığından daha rahatlatıcı ve soft bir ışık verecektir. Bu da mekânı daha gizemli ve sakinleştirici bir moda kavuşturacaktır.

İpucu: Mumlar ile birlikte kullanacağınız çiçekler de mekâna hem romantik bir dokunuş yapacak, hem de mekanı daha sıcak ve samimi bir hale getirecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top