facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Yatak Odası Dekorasyonu Püf Noktalar
Yatak Odası Dekorasyonu Püf Noktalar

Yatak Odası Dekorasyonu Püf Noktalar

Günün yorgunluğunu attığımız en önemli mekan olan yatak odası yine güne huzurlu ve dinlenmiş olarak uyanmamıza imkan tanıyan enerji dolu bir oda olmalı. Yatak odasını dekore ederken yalnızca mobilyaları beğenmeniz değil, kullanımı da son derece önemlidir.

Eğer yatak odası takımını değiştirmek ve dekorasyonda farklılıklar yaratmak istiyorsanız öncelikle belirlemeniz gereken şey; nasıl bir odaya sahip olmak istediğinizi belirlemektir. Vintage, Zen, İngiliz ya da modern gibi bir çok seçenek belirleyebilirsiniz. Gözünüzü ve sizi yormayacak mobilyalardan oluşacak şekilde dizayn edilecek yatak odası dekorasyonundan size sunduğumuz örneklerden değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bu fotoğrafların yanında dilediğiniz şekilde ufak tefek dekorasyon ürünleriyle de renklendirebilirsiniz.

Yatak örtüleri, perde ve halınızı seçtiğiniz mobilyalarla uyumlu olması önemli bir unsur. Yatak odası için nötr, açık ya da pastel renkler son derece uygundur. Parlak ve canlı renkler fazlaca enerji yaydığından sizi dinlendirmek yerine daha çok yorabilir. Eğer mutlaka renk kullanmak istiyorsanız bunu ufak parça mobilya ya da aksesuarlarda değerlendirebilirsiniz.

Mobilyalarınızı da ihtiyacınıza binaen belirlemelisiniz; dolap kaç kapılı olmalı, tuvalet masasına ihtiyacınız olup olmadığı, etajer ya da duvara raf sistemi gerekiyor mu? Bunları belirleyerek tasarımı gerçekleştirmelisiniz ki, yatak odası bir depoya dönüşmesin. Geniş bir yatak odanız varsa yatağınızın ucuna yerleştireceğiniz bir puf odanın hem havasını değiştirecektir hem de gece yatarken yatak örtünüzü ve dekoratif yastıklarınızı üzerine koyabilirsiniz. Ayrıca geniş yatak odalarında ufak bir çalışma ortamı bile yaratılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top