facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Yatak Odanızda Farklı Dekorasyon Önerileri
Yatak Odanızda Farklı Dekorasyon Önerileri

Yatak Odanızda Farklı Dekorasyon Önerileri

Yatak odası dekorasyonu, yaratıcılık ve tasarım ile birleştiğinde ortaya çok farklı tarzda dekorasyon fikirleri çıkmasına imkân sağlayan bir alandır. Yatak odanızda yapacağınız ufak dokunuşlar ile odanızın dekorasyonunu tamamen değiştirmeniz mümkündür. Son zamanlarda yatak odasında detay odaklı yapılan dekorasyon fikirleri oldukça trend bir eğilimdir. Yatak başlığını tasarlamak da bu trendler arasında yükselen bir dekorasyon eğilimidir.

Bu yazımızda; yatak başlığını tasarlamak için size ilham verecek, kendinizin yapabileceği fikirler de sunarak kendi imzanızı atmanızı sağlayacak birkaç proje sunacağız.

AHŞAP PALETLERDEN YATAK BAŞLIĞI
Yatak odasında rustik ve vintage etkisinde doğal temalı bir dekorasyon tarzı yaratmak istiyorsanız, ahşaptan doğru şekilde yararlanmalısınız. Ahşap dokulu dokunuşlar, yatak odanızda hem doğal bir etki yaratacak hem de sakin ve huzurlu bir dekorasyon yaratmaya imkân sağlayacaktır. Bu kapsamda kendinizin de basit bir uygulama ile çok rahat bir şekilde yapabileceği ahşap yatak başlıkları, yatak odanıza farklı bir hava katacaktır. Bu uygulamayı yapmak için ihtiyacınız olan şey ahşap paletleri dik bir şekilde kullanmaktır. İsterseniz ahşap dokulu laminant parkeler ile parkeleri uzunlu-kısalı olacak şekilde yatağınızın başındaki duvara da monte edebilirsiniz.

AYNALARIN GÜCÜNÜ KULLANIN
Aynalardan oluşturacağınız bir yatak başlığı ile yatak odanızda hem şık hem de farklı bir dekorasyon tarzı yaratmaya ne dersiniz? İsterseniz büyük bir ayna tercih edip yatağınızın arkasını büyük bir ayna ile kaplayabilirsiniz. İsterseniz de küçük aynalar ile tasarım ve yaratıcılığınızı kullanarak güzel bir kolaj çalışması yapabilirsiniz. Nasıl kullanırsanız kullanın; aynalardan oluşturduğunuz yatak başlığı, yatak odanızı hem daha geniş hem de daha ferah gösterecektir. Aynı zamanda yatak odanıza şık bir dokunuş da yapacaktır. Burada önemli olan yatak odanızın dekorasyon tarzına uygun ayna modelini seçmektir. Modern tarzda dekore edilen bir yatak odasına yine modern formlarda bir ayna ile vurgu yapabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top