facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Yatak Odalarında Feminen Bir Hareket: Pembe Renk Yatak Odaları
Yatak Odalarında Feminen Bir Hareket: Pembe Renk Yatak Odaları

Yatak Odalarında Feminen Bir Hareket: Pembe Renk Yatak Odaları

Pembe renk, daha doğdukları andan itibaren kız çocukları ile ilişkilendirilen; içinde feminenliği ve dişiliği çağrıştıran özel bir renktir. Ev dekorasyonunda feminen bir tarzdan yana iseniz evinizin belirli köşelerinde pembe ve tonlarına yer verdiğiniz dekorasyon uygulamaları mutlaka vardır. Kadınların en çok sevdiği renkler arasında gösterilen pembe renk, son dönemde ev dekorasyonunda da en çok kullanılan renkler arasında yerini almıştır. Özellikle, ünlü boya enstitülerinin yılın rengi olarak belirledikleri renkler arasında 2016 yılında bebe pembe dediğimiz renk tonunun açık ara önde olması, pembe rengi bir kez daha dekorasyon vitrinlerinde ana renklerden birisi haline getirmiştir. Peki, feminen ve dişiliğin rengi olan pembe rengi yatak odası dekorasyonunda nasıl kullanırsınız? İşte pembe renginde yatak odaları…

Pembe Dekorasyon Yatak Odası Dekorasyon

Pastel Rüyalara Dalmak
Pembe rengi, içinde birçok renk tonunu barındırdığı için, evin hangi alanında kullanırsanız kullanın, kullanmaya başlamadan önce ton seçimi yapmak önemlidir. Söz konusu yatak odası dekorasyonu olduğunda ise herkesin aklına ilk gelen renk tonu ise uçuk pembe olacaktır. Pembe renginin insanı neşelendiren ve hafif hissettiren tonu olan uçuk pembe, pastel renklerde dekore edilen yatak odası dekorasyonundan hoşlananlar için oldukça ideal bir seçim olacaktır. Uçuk pembe renk tonu ile hem sakin, hem dinlendirici hem de sade bir şıklık yakalamak da mümkün olacaktır.

Pembe Beyaz Yatak Odası Pembe Yatak Odası Dekoru

Neşeli, Eğlenceli, Hareketli: Canlı Pembe Tonları
Eğer yatak odanızda sakin ve dingin bir dekorasyon tarzından hoşlanmıyorsanız, pembenin canlı ve enerjik tonlarını kullanarak hareketli ve eğlenceli bir dekorasyon tarzına imza atabilirsiniz. Son dönemde oldukça popüler bir renk tonu olan fuşya, bu konuda sizi yardımcı olacak en ideal renk tonudur. Pembenin canlı renklerini yatak odası dekorasyonunda kullanırken dikkat etmeniz gereken tek nokta ise, pembe kullanımını dengeli bir şekilde ayarlamaktır. Eğer pembeyi fazla kaçırırsanız ya da her yerde pembe rengi kullanırsanız, yatak odası dekorasyonunuz şıklıktan ve tarz bir dekorasyon uygulamasından uzaklaşacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top