facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Yaratıcı Tasarıma Sahip Saksı Örnekleri
Yaratıcı Tasarıma Sahip Saksı Örnekleri

Yaratıcı Tasarıma Sahip Saksı Örnekleri

Bazen süs bitkileri bazen de mutfakta taze olarak tüketebileceğiniz nane, soğan, maydanoz ve fesleğen türünde bitkileri küçük saksıların içinde yetiştirirsiniz. Bu saksıların da dekoratif olması için bazı detaylara dikkat etmenizi öneriyoruz. Dekoratif aksesuarlar oluşturmak için çok yüksek bedellerde ücretler ödemenize gerek yoktur. Aşağıda örnek olarak verdiğiniz saksı modelleri ile siz de kendiniz için çok iyi birer saksı hazırlayabilirsiniz. Oldukça yaratıcı bir tasarımı olan bu saksılar ile pencereleriniz, sehpalarınız ve hatta mutfaklarınız modern bir görünüme kavuşacak.

Kahve Fincanı Saksı

Kahve fincanlarının takımı bozulduğunda genellikle çöpe atılmaktadırlar. Bu örnek sayesinde siz de kahve fincanı ile çok güzel bir saksı oluşturabilirsiniz. Büyük boy kahve fincanı ile oluşturacağınız saksının alt deliği olamayacağı için çok fazla sulama yapmamalısınız.

kahve-fincani-ile-saksi-yapimi

Kahve Kupası Saksı

Nescafelerimizi içtiğimiz o kahve kupalarının da çok güzel birer saksı olabileceğini biliyor musunuz? Eğer evde kullandığınız kupaları değerlendirmek istemezseniz, marketlerden çok cüzzi rakamlara güzel birer kupa alabilirsiniz. Bu kupa bardakla oluşturulan saksıda da sulamaya dikkat etmelisiniz.

kupa-bardak-ile-saksi-yapimi

Kavanoz Saksı

Cam ya da plastik kavanozlarla da çok güzel saksılar hazırlayabilirsiniz. Sebze fidelerini ve çeşitli bitkileri ekebileceğiniz bu saksıların üzerini, resimdeki gibi farklı süslemeler ile şekillendirebilirsiniz.

cam-kavanoz-ile-saksi-yapimiplastik-kavanoz-ile-saksi-yapimi

Akvaryum Saksı

Balıklar için alınan fanusların da dekoratif çiçek saksısı olabileceğini biliyor muydunuz? Aşağıda yer verdiğimiz görseldeki gibi fanusun içine çeşitli bitkiler yerleştirebilir ve çok güzel bir aranjman oluşturabilirsiniz. Bu tür fanus saksıların çok modern bir görünümü olduğunu söyleyebiliriz.

balik-fanusu-ile-saksi-yapimi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top