facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Yaratıcı Saksılar
Yaratıcı Saksılar

Yaratıcı Saksılar

Zaman zaman evinizi süsleyecek yaratıcı fikirlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Ortamın havasını değiştirmek için baktığınızda size ferahlık vermesi için farklılıklara başvurabilirsiniz. Eşyalarınıza uygun renk, biçim gibi unsurlara dikkat ederken elinizdeki artık malzemeleri kullanarak bunu sağlamak isteyebilirsiniz. Geri dönüşüme katkı sağlayarak yapmak bazı konularda avantaj sağlayabilir. Kullanılmayan oyuncaklar, eski iş görmeyecek ev aletleri, plastikler gibi malzemeler kullanılabilir. Önemli olan sizin yaratıcı düşünebilmeniz ve değerlendirilebilecek malzemeyi görebilmenizdir.

Birbirinden farklı saksıları kendin yap, sana özel olsun. Herkesin evinde, balkonunda bulunan ürünlerdense kendi yaptığın ürünün evinin köşesinde bulunması elbette ki yaratıcı olup farkındalık yaratacaktır.

Pantolon Saksılar

Yardımcı Olabilecek Birkaç Fikir

Mutlaktır ki her gün evimizde binlerce plastik şişe kullanılıyor ve çöpe gidiyor. İşte çöpe gitmemesi sizin için saksı yapımında yardımcı olacakken geri dönüşüme de katkı sağlayabilir. Pet şişeyi ikiye kestikten sonra ağız kısmının altına düz durması için bir malzeme koyarak içine çiçeğinizi yerleştirebilirsiniz. Dış tarafını da ister boyayın ister öyle kalsın.

Kenarı çatlamış veya sayısında eksilme olmuş fincan ve tabağınız mı var saksıya çevirebilirsiniz.  Dekoratif olacak ve size fayda sağlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken suyu yeterli seviyede ve zamanda vermek olacaktır.

Yine eski, iş görmeyecek mutfak aletlerinizden biri mutfak süzgeci olabilir. Süzgeci atmak yerine saksıya çevirerek bahçenizde veya balkonunuzda da iplerle tamamlayarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Tabi ki dışını istediğiniz renge boyayarak.

Akvaryumda sadece balık besleyebilirim diye düşünmeyin. Şekli itibariyle saksı görevi yapmaya müsait bir eşyadır.

Mutfak için aldığınız bazı malzemeler teneke kutu içerisinde olabilir. İçerisindeki malzeme kullanıldıktan sonra da çiçek ekilerek otantik bir tarz yakalamanızı sağlayabilir.

Eskiden daha çok kullanılmakta olan lastik ayakkabılar, eskimiş yıpranmış olan çizmeler, terlikler balkon veya bahçenizde yer almak üzere hoş ve tatlı bir görüntüde saksı niyeti ile kullanmanızı sağlayabilir.

Çocuklarınızın artık oynamak istemeyeceği oyuncakları içerisinde yer alan arabalar, kamyonlar minik çiçek ve kaktüs kullanımı için uygun olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top