facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Vintage Yatak Odası Dekorasyonu
Vintage Yatak Odası Dekorasyonu

Vintage Yatak Odası Dekorasyonu

Eski veya eskiyi anımsatan eşyalar kullanılarak oluşturulan vintage tarzı yatak odalarının, en dikkat çeken özelliği açık tonlarda krem rengi veya kırık beyaz ahşap dolaplar, duvarlarda değişik ebatlarda tablolar, gösterişli yatak örtüleri ve perdeler kullanılarak oluşturulmasıdır. Birçok ünlü otel odası ve şık yatak odalarının döşendiği bu tarz zengin, dolu dolu görüntüsü ile eskitme mobilya sevenlerin tercih ettiği bir tarzdır. Genellikle antikacılardan edinilen vintage tarzı yatak odalarının, olmazsa olmaz birkaç parçası vardır.

Oymalı Mobilyalar
Dolaplar ve yatak başları, eski mobilyaları anımsatan oymalı ahşap kullanılarak tasarlanır. Yerden yüksek tasarlanan bu dolaplarda, yine oymalı ayaklar kullanılır. Gardıropların ön cephesi kalın buzlu cam veya aynalar ile kaplıdır. Duvarlara yerleştirilen ayna çerçeveleri de oymalı ahşaptan yapılır.

Büyük Avizeler
Yatağın tam üzerine gelecek şekilde tasarlanan büyük gösterişli avizeler vintage tarzı yatak odalarına ayrı bir gösteriş katar. İri kristal taşlar ve mum figürleri kullanılan bu avizeler, odanın tasarlandığı renge göre beyaz veya sade cam olabilir. Yatağın yanına yerleştirilen renkli ve kabartmalı abajurlar da vintage tarzı ile bütünleşmiştir.

Açık Renklerde Yatak Örtüleri ve Perdeler
Odanın mobilyalarına göre değişik tarzda seçilen çiçekli veya düz renk, üzerinde bol yastık kullanılan yatak örtüleri de vintage tarzı yatak odalarının mutlaka kullanılan parçalarındandır. Yatak örtüsü ile uyumlu olacak şekilde seçilen perdeler; fon veya katlamalı modellerde olabilir. İpek, dantel, saten ve kadife kumaşla oluşturulan bu perde ve örtüler, odanın görüntüsünü tamamlar. Romantik ortamları anımsatan vintage tarzı yatak odalarında kullanılan mobilya ve örtüler hep bir uyum içindedir.

Tablolar ve Mumlar
Vintage tarzı döşenen yatak odaları
nda, mobilya renkleri ve örtülerin desenleri ile uyumlu, bol tablo mevcuttur. Duvarlara asılan irili ufaklı bu tablolar ve pencere önlerine yerleştirilen mumlar odaya romantik bir ortam görüntüsü katar.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top