facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Vintage Ev Dekorasyonu
Vintage Ev Dekorasyonu

Vintage Ev Dekorasyonu

Vintage Ev Dekorasyonu Tarzını Nasıl Yakalarsınız?

Vintage ev dekorasyonu yapabilmek için elinizde en az 20, en fazla 90 yıllık mobilyalar bulundurmanız gerekmektedir. Bu zor bir iş olduğu için eski moda eşyalar üreten firmalardan edinebilir, ikinci el eşyalar edinip günümüzün modernliğiyle birleştirebilir ya da eski eşyalarınızı yenileyebilirsiniz. Çünkü bu dekorasyonun en güzel noktası, mobilyaların verdiği yaşanmışlık hissidir.

vintage-mobilyalar

Öneriler:

Vintage dekorasyon önerileri konusunda ilk bilmeniz gereken şey renkler. Bej, fildişi, beyaz, krem, açık mavi, yeşil renkler vintage mobilyalarda kendini göstermektedir. Özellikle eskitme mobilyalar yaratmak istediğiniz havaya çok uyacaktır. Hem nostaljik hem de modern bir görünüm yakalamak için uzun bir süre daha moda olacak bu akımı evinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Tabi ki her akımda olduğu gibi bunda da bazı kilit noktalar mevcut. Bunlardan biri, dantel. Sehpada olsun yatakta olsun dantel kullanımı son dönemde dekorasyon fikirleri ile tekrar vücut buldu. İşte vintage evlerin de olmazsa olmazlarından birisi dantel. Bunun yanında vintage evler içerdiği pastel tonlardan dolayı sade bir görünüm oluşturmaktadır. Bu görünümü odanızın bir köşesini odak noktası haline getirerek kırabilirsiniz. Örneğin; modernize edilmiş salonunuza gösterişli, eski bir saat asarak havasını değiştirebilirsiniz. Duvarlarınızı da mobilyalarınızla aynı tonlarda boyamalısınız. Parlak, canlı renkler vintage doğasına aykırıdır. Boya yerine pembe, çiçek desenli duvar kağıtları da tercih edebilirsiniz.

Püf Noktaları:

Dikkat etmeniz gereken bir başka nokta, mobilyaların ayakları. Sivri ayaklı masalar, koltuklar, sehpalar vintage tarza daha çok uyacaktır. Vintage konusunda ev dekorasyon fikirleri, sizin yaratıcılığınızla buluşarak çok fazla üretilebilir. Mobilyaların yanı sıra evinize alacağınız eşyalar daha fazla kendini belli edecektir. Eski stil saksılar,perdeler, halılar evinize çok daha yaşanmışlık kattığı gibi, modern eşyalarınızla beraber kullandığınızda çok şık gözükecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top