facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Veranda Dekorasyon Fikirleri
Veranda Dekorasyon Fikirleri

Veranda Dekorasyon Fikirleri

Genellikle müstakil evlerin hemen girişinde, duvara bitişik ve üstü kapalı şekilde dekore edilen alanlara veranda denilmektedir. Verandalar aslında üstü açık oturma alanları olarak düşünülebilir. Ancak olumsuz hava koşullarında da burada zaman geçirilmek isteniyorsa verandanın etrafı camla kaplatılabilir. Verandalara daha çok yazlık evlerde, kır evlerinde ya da şehir dışındaki müstakil evlerde rastlarız. Gelelim veranda dekorasyon fikirleri ve verandaların nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda kolay önerilere;

Veranda

  • Veranda düzenlerken ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta kullanılacak malzemelerin o bölgenin hava şartlarına uygun seçilmesidir.
  • Eğer doğayla iç içe rahatlatıcı ve ferahlatıcı bir dekorasyon istiyorsanız siyah, bej ya da kahverengi tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede aksesuar ve diğer objelerde canlı tonlara yer verebilirsiniz.
  • Yazları renkli yastıklar kullanabilir, kışları ise daha koyu tonlarda yastık kılıflarını tercih edebilirsiniz.
  • Verandaların en önemli özelliği açık havada rahatça oturabileceğiniz, hoş sohbetler ve dinlenme için kullanabileceğiniz bir ortam oluşturmasıdır. Bu aşamada veranda için seçeceğiniz mobilyaları tamamen kendi zevkinize uygun olarak tercih edebilirsiniz. Şezlong tipi koltuklar, rahat puflar ve ortaya da genişçe bir sehpa son derece rahat bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır.
  • Verandanın tamamen sizin zevkinize ve rahatlığınıza uygun şekilde dekore edilmesi gerektiğini söylemiştik. Eğer geniş bir verandanız varsa bir köşeye salıncak da yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz salıncağın önüne uygun bir sehpa da koyarak o köşede kitap okuma alanı da oluşturabilirsiniz.
  • Geniş verandanızı isterseniz yemek alanı olarak da dekore edebilirsiniz. Ahşap masa ve sandalyeler ile dekore edeceğiniz verandanızda ailenizle akşam yemekleri ve sabah çaylarınızı keyifli şekilde geçirebilirsiniz.
  • Verandanızı dekore etmek için illaki geniş olması gerekmiyor. Veranda için kullanabileceğiniz alan küçükse iki tekli koltuk ve bir küçük sehpa kullanarak da rahat bir oturma alanı yaratabilirsiniz. Çay içmek, sohbet etmek ya da kitap okumak için bu alanda dinlenmeyi tercih edebilirsiniz.

Veranda dekorasyon fikirleri sunduk. Sizler de kendi zevklerinizi ve tercihlerinizi hayata geçirerek verandanızı keyifli dekorasyonlarla buluşturabilir, rahat ve dinlendirici alanlar yaratabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top