facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu / Uzun-İnce Bir Mutfak Nasıl Kullanışlı Hale Getirilir?
Uzun-İnce Bir Mutfak Nasıl Kullanışlı Hale Getirilir?

Uzun-İnce Bir Mutfak Nasıl Kullanışlı Hale Getirilir?

Ev dekorasyonunda en önemli adımlardan birisi, zamanın belki de çoğunu geçirdiğiniz mutfağınızı doğru bir şekilde dekore etmektir. Doğru mutfak dekorasyonu ile hem şık gözüken hem kolayca hareket edebileceğiniz hem de yer konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir mekân elde etmiş olursunuz.

Peki, son dönemde küçülen metrekareli evler gerçeğinin mutfak tasarımlarını da değiştirdiğini düşünürsek, son dönemde en popüler mutfak dizaynı olan uzun ve ince mutfakları nasıl dekore edeceğimiz de merak konusudur. Birçok tasarım dergisinde görüp beğendiğiniz mutfak modelleri, yer konusunda oldukça sıkıntılı olan, uzun ve ince tip bir mutfağa uygun olmayabilir. Böyle bir durumda uzun-ince forma sahip bir mutfağı dekore etmek oldukça önemli bir hal almaktadır.

İşte tam da bu noktada imdadınıza yetişecek, birbirinden şık ve kullanışlı uzun-ince mutfak dekorasyonu tüyoları…

Küçük Mutfak Dizaynı

Hem Mutfak Hem Yemek Alanı İçin: Açılır Kapanır Masalar
Uzun-ince mimaride tasarlanmış bir mutfağınız var ise ve siz mutfağınızda küçük de olsa bir masa bulundurmaktan yana iseniz; mobilya seçiminde dikkat etmeniz gerekecektir.

Uzun ince bir mutfak için en ideal masa seçimi ise açılır kapanır tarzda tasarlanan modeller ya da duvara monte edilen modellerdir. Bu tasarımda masalar ile hem alan tasarrufu yapmış olursunuz hem de mutfağınızda masanın ekstra yer kaplamasına engel olmuş olursunuz.

Dar Alanlı Mutfak Dekorasyonu Dar Mutfak Dekorasyonu

Depolama Sorunu İçin: Gömme Dolaplar
Mutfak denildiğinde ilk akla gelen olabildiğince çok depolama alanıdır. Fakat küçük mutfakların en büyük problemi de yetersiz kullanım alanı ve depolama alanı sıkıntısıdır. Eğer uzun-ince bir mutfak mimarisine sahip iseniz; gömme dolaplar sizin kurtarıcınız olabilir. Bir duvarı komple gömme dolap yaparak değerlendirebilir, sınırsız depolama alanı elde edebilirsiniz.

Daha Aydınlık Göstermek İçin: Parlak Bir Zemin Tercih Etmek
Uzun- ince tasarımda olan bir mutfağın en büyük sorunlarından birisi karanlık ve boğucu şekle dönüşebilecek mimarisidir. Eğer uzun-ince formda bir mutfağınız var ise, yer yüzeyinde ışığı yansıtacak seçimler yapmanız oldukça önemlidir. Parlak bir zemin tercihi ile ışığı zeminden mekânın içine yansıtarak hile ile mekanınızı daha aydınlık gösterebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top