facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Ünlülerin Mutfak Dizaynları
Ünlülerin Mutfak Dizaynları

Ünlülerin Mutfak Dizaynları

Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz ünlülerin evleri ve elbette ki ev dekorasyon tercihleri hepimiz için merak konusu. Biz hanımların özellikle merak ettiği yer ise o muhteşem evlerin mutfakları! Kimi ünlü sanatçı mutfakla haşır neşir olmayı severken; kimisi de mutfağın önünden dahi geçmiyor. Bu durum ünlülerimizin mutfak dekorasyonlarında da açıkça görülüyor.

amerikan_mutfak_tarzi

Mutfakta vakit geçirmeyi seven pek çok ünlü sanatçının tercihini modern ve işlevsel mutfaklardan yana kullandığını görüyoruz. Dolap sayısının fazla olması, dolap yüksekliklerinin az olması ve tezgah genişliği, modern mutfakların vazgeçilmezlerinden. Bunların yanı sıra mutfakta kullanılan malzemelerin türü ve rengi de önemli detaylar arasında. Ünlülerin şık mutfaklarının pek çoğunda uzun ömürlü ve kaliteli olmasıyla bilinen masif malzemenin kullanıldığını görüyoruz; şunu da eklemek de fayda var, masif malzeme aynı zamanda maliyeti en yüksek olan malzeme türü. Renk tercihlerine gelecek olursak; genelde açık renklerin hakim olduğu mutfaklar göze çarpıyor. Açık kahverengi, krem ve beyaz en çok tercih edilen renkler arasında. Açık renkler, mutfakları hem daha aydınlık ve ferah gösteriyor hem d e temizlik açısından kolaylık sağlıyor.

amerikan_tarzi_mutfaklar_tercih

Gelelim mutfağın önünden dahi geçmeyen ünlülerimize. Amerikan mutfak modelleri pek çok ünlü ismin ilk tercihleri arasında. Bunun başlıca nedeni ise pratik olması. Amerikan mutfaklarda ön planda olan başlıca unsur kolay erişilebilirlik kuşkusuz. Her şeyin el altında olduğu büyük masalar ve çok raflı dolaplar göze ilk çarpanlar arasında. Kullanılan malzeme ise genelde mdf oluyor, çünkü kalıcılık ve sağlamlık aranmıyor. Renk tercihlerini koyu renklerden yana kullanan ünlülerimizin sayısı da epeyce fazla. Bunların dışında göze çarpan başka bir detay da bu mutfakların pek çoğunun minimalist bakış açısıyla dekore edilmiş olması. Az eşya, çok huzur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top