facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Üç Ayrı Koltuk Modeli, Üç Ayrı Dekorasyon Tarzı
Üç Ayrı Koltuk Modeli, Üç Ayrı Dekorasyon Tarzı

Üç Ayrı Koltuk Modeli, Üç Ayrı Dekorasyon Tarzı

Ev dekore ederken en önemli adımlardan birisi de oturduğunuz alanı dekore ederken yapacağınız tercihlerdir. İnsanların genelde en çok vakit geçirdikleri alan olan oturma alanları, kişilerin dekorasyon tarzlarını yansıtmalı; aynı zamanda rahat ve şık olmalıdır.

Peki, oturma alanınızda hem rahat hem şık hem de oldukça tarz bir dekorasyon için nasıl bir oturma grubu tercih edebiliriz? İşte modası asla geçmeyecek koltuk modelleri

Kullanışlı Ve Az Yer Kaplar: Modüler Oturma Grupları
Modüler oturma grupları denildiğinde aklımıza ilk gelen koltuk modeli son zamanlarda oldukça revaçta olan ‘l koltuklar’ olmaktadır. Hem yer tasarrufu sağlayan hem de oldukça fonksiyonel olan ‘l koltuklar’ modern tarzda dekore edilen evler için de biçilmiş kaftandır. L koltuk modeli haricinde modüler oturma gruplarına alternatif olarak gösterilen başka bir model de üçlü ya da ikili kanepe oturma gruplarıdır.

Oturma Odası KanepeMavi Kanepe

Klasik Tarza Selam Durun: Chesterfield Kanepeler
Eğer ev dekorasyon tarzınızda klasik bir dekorasyon tarzından hoşlanıyorsanız; sizin koltuk modeliniz ağırbaşlılığı ve karizması ile modası geçmeyen ve ‘kült’ modellerinden biri olan ‘Chesterfield kanepeler’ olmalıdır. Günümüzde kısaca Chester olarak isimlendirilen bu kanepeleri kullanmak için illa klasik bir eve sahip olmanız gerek yok. Günümüzün dekorasyon trendi modern tarzda bir evde kullanılan Chester kanepeyi oldukça şık buluyor.

 Rahatlık Ön Planda İse: Lawson Tarzı Kanepeler
Oturma alanınızda rahatlık ve konfor her şeyden önce geliyorsa; sizin koltuk modeliniz Lawson tarzı kanepe modeli olmalıdır. Bu kanepe tasarımında konfor her şeyden önce gelmektedir. Modelin en önemli özelliği ise sırt ve oturma minderlerinin kanepenin ana iskeletinden ayrı olmasıdır. Modern evlerde en çok kullanılan koltuk modellerinden birisi olan Lawson tarzı, rahat ve dinamik bir oturma alanı için birebirdir.

Modern Salon Dekorasyonu

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top