facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Turuncu İle Uyumlu Dekorasyon Renkleri
Turuncu İle Uyumlu Dekorasyon Renkleri

Turuncu İle Uyumlu Dekorasyon Renkleri

Turuncu ev dekorasyonunda çok sık kullanılan bir renk değildir. Ancak uyumlu renkler ile birleştirildiğinde sıcaklığını ortama yayan kırmızı ve sarının ortası bir renktir. Canlı bir renk olan turuncuyu yaz kış kullanmak mümkün. Özellikle ahşap mobilyalar ile kullanıldığında ortama oldukça şık ve klasik bir hava katmaktadır. Peki turuncu ile uyumlu dekorasyon renkleri nelerdir? İşte sizlere evinize şıklık katabileceğiniz turuncu ile uyumlu renk paletleri ve renk kombinleri;

Turuncu Dekorasyon

  • Yaz aylarına uygun sıcacık ve sevimli bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız turuncuyu bebek mavisi ve beyazla şık bir şekilde kullanabilirsiniz. Burada renklerin kullanımını dengelemek son derece önemlidir. Kullandığınız renkleri eşit ölçüde paylaşarak ilgiyi tüm noktalara dağıtmanız ideal olacaktır.
  • Eğer biraz daha iddialı bir ve klasiğe dönük bir dekorasyon istiyorsanız turuncuyu kahverenginin farklı tonları ile kullanabilirsiniz. Bu tarz bir dekorasyonda duvarlarda beyaz ya da bej rengi kullanmanız da ortama sıcak bir hava katacaktır.
  • Rahatlatıcı bir dekorasyon oluşturmayı düşünüyorsanız turuncuyu gri ile uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Turuncunun sıcak havası grinin soğukluğunu kapatacak ortaya çıkacak dekorasyon tarzı ise yaz kış evinize uyum sağlayacaktır.
  • Evinizin herhangi bir odasında romantik bir hava yaratmak istiyorsanız bu kez turuncunun en hafif tonlarından birisi olan şeftali rengini krem rengi ile bütünleştirebilirsiniz. Bu renk bütünlüğünü ister yatak odanızda, isterseniz de oturma odanızda tercih edebilirsiniz.
  • Dekorasyonumda turuncu da olsun fakat ağır bir ortam oluşsun diyorsanız bu kez turuncuyu siyah ve beyaz bütünlüğüyle birleştirmenizi öneririz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta çok fazla aksesuar kullanımından kaçınmanızdır.
  • Elbette ki dekorasyonda herkesin seçimi farklı olmaktadır. Bazıları iddialı bir dekorasyon stili isterken, bazıları ise doğal bir görünüm yaratmayı tercih eder. Evinizde doğallık ön plana çıksın istiyorsanız turuncuyu su yeşili ve pastel yeşili tonlarıyla uygun geçişler yaparak kullanabilirsiniz.
  • Turuncu Dekorasyon Fikirleri

Turuncu ile uyumlu dekorasyon renkleri hakkında öneriler sunduk. Burada sizlere en önemli tavsiyemiz renk geçişlerinde eşitlikten yana olmanız ya da turuncuyu birkaç noktada kullanarak sıcaklığından faydalanmanız. Duvarlarda turuncu kullanmaktan kesinlikle kaçınmanızı da öneririz.

2 yorum

  1. Turuncu ile uyumlu renkler yazısı ile turuncu rengin kullanım alanlarını ve uyumlu renkleri güzelce özetlemişsiniz.

  2. Turuncu renklerim arasında favorim olmasına rahmen bana oturma odalarında çok ağır bir renk olarak geliyordu şimdi tavsiyeniz ile siyah ile kombin edip kontrol edicem

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top