facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu / Türk Mutfaklarından Dekorasyon Örnekleri
Türk Mutfaklarından Dekorasyon Örnekleri

Türk Mutfaklarından Dekorasyon Örnekleri

Mutfak dekorasyonu için Türk mutfaklarından derlediğimiz örnekleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Bu fikirler ile siz de ideal bir dekorasyon planlaması gerçekleştirebilirsiniz.

Doğal ve beyaz mutfak

Mutfaklar, özellikle ev hanımlarının en çok vakit geçirdiği bölümler olmaktadır. Bu alanların ferah bir şekilde dekore edilmesi ile hanımların daha huzurlu bir gün geçirmeleri sağlanmaktadır. Bu mutfak dekorasyonu örneğinde, mutfağın duvarına tuğla tasarımı tercih edilmiş. Bununla birlikte beyaz renk dolaplar tercih edilerek ferah bir alan yaratılmış.  Mutfak tezgahı ve yemek masasının ahşap tercih edilmesi de ortamda doğal bir ambiyans katmış.

dogal-mutfak-dekorasyonu

Siyahın zarafeti

Bu mutfak örneğinde biraz daha lüks bir dizayn oluşturulmuş. Koyu renklerin tercih edilmesi ile mekana çok şık bir zarafet katılmış diyebiliriz. Ankastre mutfak eşyalarının gri renkte tercih edilmesi de mekanın daha kaliteli ve lüks görünmesini sağlamış. Açık mutfak dekorasyonu ile salonun mobilyalarına uygun bir ambiyans yakalanmış.

siyah-ve-luks-mutfak-dekoru

Sade mutfaklar

Türk mutfaklarında genellikle kalabalık bir dizayn anlayışı vardır. Mutfağın daha ferah ve huzur veren bir yer haline dönüşmesi için sadeliğin ön planda olması gerekmektedir. Sade bir şekilde dekore edilmiş olan bu mutfak örneğinde, ferahlığı hissetmeniz mümkün. Mutfak dolapları ile tezgahın birbirine uyumlu olması da göze çarpan bir detay olmaktadır.

ferah-mutfak-dekorasyonu

Zevkli tasarımlar

Türk kültüründe de 1+1 ve stüdyo evlerin yaygınlaşmaya başladığını söyleyebiliriz. Oldukça zevkli bir dekorasyon gerçekleştirilmiş olan bu ev örneği ile siz de harika bir açık mutfak planlaması yapabilirsiniz. Evin ihtiyacı olan tüm eşyaları birbiri ile uyumlu bir şekilde dizayn edilmesi, eve ferahlık ve kalite katmış diyebiliriz. Bu ev örneğinde tüm detayların çok zevkli tasarımlardan oluştuğunu söylemek de mümkün.

11-ev-salon-mutfak-dekorasyonu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top