facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Tül perde Modelleri ve Uygulama Alanları
Tül perde Modelleri ve Uygulama Alanları

Tül perde Modelleri ve Uygulama Alanları

Tül perde modelleri, Türk adet ve geleneklerinde baş tacı edilen ve bembeyaz olması, adeta parıldamasına önem verilen bir yere sahiptir. Eğer doğru seçilmiş tül modellerini kullanırsanız, bu etkiyi yakalayabilirsiniz. Güneş ışığını fazla kesmeyecek ve evinizin içini gündüz saatlerinde lamba ile aydınlatma gereksinimi hissetmeyeceğiniz türde olan, ev dekorasyon örneklerine hemen geçmek istiyoruz.

Duvar Rengi ile Uyumu

Simsiyah duvarlarınızın ve bembeyaz perdeleriniz olduğunu düşünün. İnanılmaz derecede göz yorucu olacağı açıktır. Perdeleri satın almanızdaki ana amaç duvarlarınızla birlikte odanın ışığını desteklemesi olmalıdır. Soluk ve mat perde tasarımlarından uzak durmanız gerekli ve beyaz, krem rengine yakın tonlarda yer alması, güzel bir ambiyans yakalamanızı sağlayabilir. Beyaz eşyaların ağırlıklı olduğu mutfak perde modellerinde özellikle buna dikkat etmelisiniz. Gözleriniz ne kadar yoruluyor ve güneş ışığını o derece az alan odalarda yer alıyorsanız, uykunuz daha erkenden gelecek ve bazı objelere odaklanamama, kendinizi yorgun hissetme gibi şikayetler artacaktır. Her zaman krem ve beyaz perdeler elbette kullanılmaz. Evinizin duvarlar açık herhangi bir renkte ise bir miktar koyu tonlar, hatta yeşil, kırmızı, halkalar inanılmaz derece odayı açacaktır.

Japon perde modelleri

Geniş pencerelere sahipseniz eğer ucuz perde yerine daha modern perde modellerini tercih etmek size sıcak geliyorsa bunu önerebiliriz. Separatör amaçlı evinizde yer alabildiği gibi ahşap, hasır ve birçok kumaştan üretilmektedir.

Perde Aksesuarlarına Dikkat

Camdan tarafa tül perde ve oda tarafında kalan kısma kumaş olanlarını asarken iki taraftan kemer ile saray edası ile görünüm sağlamak bilinen bir gerçek. Peki kısa ve uzun, yay şeklini andıran, camın bir bölümünün göründüğü, transparan edası ile duranlara ne demeli. Bizim en beğendiğimiz üzerindeki işlemeleri perde renginin birkaç ton koyusunda olanlarıdır. Yatak odanız için pembe, kırmızı, turuncu iyi gidebildiği gibi sadece bu şekilde değil, birkaç farklı tonu iç içe geçecek şekilde kullanmanız ile uyum artırılabilir. Yazımızdaki tül perde modellerinde hangisi evinize daha uygun olacağını, duvar boyalarını da göz önüne alarak inceleyiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top