facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Trend Alarmı: Saks Mavisi Koltuklar
Trend Alarmı: Saks Mavisi Koltuklar

Trend Alarmı: Saks Mavisi Koltuklar

Pantone Renk Enstitüsü, 2016 yılının renklerini açıkladığında mavinin pastel tonuna şans vererek bu yılı pastel tonlar yılı olarak ilan etmişti. Fakat baharın gelmesi ile birlikte enerjik ve renkli mekânlar oluşturmak isteyen dekorasyon severler, mavinin pastel tonu yerine canlı ve enerjik tonuna yer verdiler. Mavinin enerjik tonu olarak karşımıza çıkan saks mavisi, parlak renginden dolayı dikkat çekici alanların oluşmasına da imkân sağlamaktaydı.

Peki, saks mavisi dekorasyon oluştururken, saks mavisi rengi en çok hangi dekorasyon objesinde kullanıldı?

Mavi Dekorasyon

İddialı Sevenlere: Saks Mavisi Koltuklar
Klasik olarak tabir edilen dekorasyon renklerinden sıkıldıysanız ve ev dekorasyonunda pastel tonlar yerine canlı ve enerjik tonlar kullanmak istiyorsanız; saks mavisi rengi sizin için ideal bir seçim olacaktır.  Ev dekorasyonunda iddialı olmayı sevenler için saks mavisini en iyi kullanacakları obje ise koltuklar olacaktır. Saks mavisi koltuklar ile hem eğlenceli mekânlar yaratabilir hem de ilgi çekici ve iddialı bir dekorasyon tarzı oluşturabilirsiniz.

Dekorasyonda her zaman dikkat etmeniz gereken tek şey denge kuralıdır. Eğer doğru bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız canlı renkler ile daha sakin ve pastel tonda renkleri birlikte kullanmalısınız. Bu sebeple saks mavisi koltukları kullanırken, bu koltuklar ile kullanacağınız beyaz renk duvarlar; koltukları ön plana çıkarak doğru bir tercih olacaktır. Bu sayede saks mavisi koltuklarınızı daha da parlatabilirsiniz.

Eğer ki koyu renk duvarlardan vazgeçemeyenlerdenseniz, saks mavisi koltuklarınızın üzerine açık tonlarda kırlentler koyarak mekânı renklendirebilirsiniz. Koltuk üzerindeki kırlentlere alternatif olarak, koltuğun önünde kullanacağınız orta sehpanız var ise sehpanın üzerini açık ve canlı renklerde çiçekler ile dekore edebilirsiniz.

Saks Mavisi Koltuk Modelleri Saks Mavisi KOltuk Takımları Modelleri

Renkten Renge Geçiş: Saks Mavisi Ve Mor
Eğer evinizde rengarenk mekanlar yaratmaktan hoşlanıyorsanız ve saks mavisi rengini dekorasyon rengi olarak tercih ettiyseniz, bu rengin yanında sezonun trend renklerinden biri olarak mor, sarı ve yeşil kullanmanızı tavsiye ederiz. Özellikle saks mavisi ve sarı renk ikilisi, enerjik ve canlı mekanlar yaratmak için iyi bir tercih olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top