facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Trend Alarmı: Kırmızı Kanepeler
Trend Alarmı: Kırmızı Kanepeler

Trend Alarmı: Kırmızı Kanepeler

Ev dekorasyon modasında, sezonun favori renklerini mobilya seçimlerinde kullanmak oldukça trend bir eğilimdir. Bu sayede klasik renkler haricinde değişik ve eğlenceli renkler de mobilya seçiminde yer almaktadır. Sezona damgasını vuran renklerden biri olan kırmızı, hem dekorasyon rengi olarak hem de mobilya rengi olarak sonbahar mevsimine de uygun bir seçimdir. Kırmızı rengi, etkisi sebebi ile mekâna sıcaklık katar ve hareket kazandırır. Mobilya rengi olarak da seçeceğiniz kırmızı renk ile; hem şık hem de tarz mekânlar yaratmanız mümkündür.

Dekorasyonda Kırmızı

AÇIK RENKLERDE ÇARPICI KIRMIZI
Açık renk bir ev dekorasyonunda seçeceğiniz kırmızı bir kanepe ile tüm ilgiyi kırmızı kanepede toplayabilirsiniz. Bu kullanım hem ferah hem de oldukça huzurlu alanlar yaratmak için iyi bir tercihtir. Yardımcı renkler olarak seçeceğiniz soft renkler ile odanızın sade ve dingin havası korumaya devam edebilirsiniz.

TREND ALARMI: KOYU KIRMIZI KANEPE
2015 yılına damgasını vuran ve koyu kırmızı renk tonlarından biri olan marsala rengi, ev dekorasyonunda kullanılarak şık ve tarz mekânlar yaratılmaktadır. Bu kapsamda marsala renginde seçeceğiniz bir kanepe ile sonbaharın dramatik etkisini odanızda hissettirebilirsiniz. Marsala rengini daha ferah bir hale getirmek için açık ve pastel tonlardan, daha koyu ve şık bir hale getirmek için koyu renklerden ve altın sarısından faydalanabilirsiniz.

DERİ KOLTUKTA KIRMIZI MODASI
Deri kanepeler sezona damgasını vuran dekorasyon trendlerinden biridir. Derinin kullanıldığı mekânı şıklaştırma gibi büyülü bir etkisi vardır. Deri kanepeler de özellikle klasik tarzda dekore edilen mekânlarda oldukça uyumlu bir görüntü sergileyecektir. Derinin en iyi uyum sağladığı renklerden biri olan koyu kırmızı, hem klasik tarza hem de sezona uyan bir dekorasyon tarzını da beraberinde getirecektir.

MODERN İKİLİ: KIRMIZI VE GRİ
Ev dekorasyonunda sezona damgasını vuran renklerden biri olan kırmızı rengin en iyi uyum sağladığı renklerden birisi de gridir. Dekorasyonda kırmızı ve gri kullanımı son dönemde oldukça popüler olan bir tarzdır ve özellikle de modern dekore edilmiş evlere çok yakışmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top