facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Tipografik Dekorasyon
Tipografik Dekorasyon

Tipografik Dekorasyon

Ev dekorasyonunda değişik tarz ve stillerin önem kazandığı son dönemde dekorasyon alanında hem çok farklı hem de oldukça alternatifli bir tarzı size tanıtacağız: tipografi.  Harflerin, sembollerin, sözcüklerin anlamlı bir biçimde bir araya gelmesini sağlayan tipografi, birçok alanda etkili olduğu gibi dekorasyon alanında da etkili olmaktadır. Özellikle retro ve grunge tarzda evler için tamamlayıcı bir dekorasyon tarzıdır.

Peki, evinizde tipografik dekorasyon tarzını nasıl yapabilirsiniz? İşte size görsellerle sunulmuş birtakım öneriler…

DUVARLARINIZDA SÖZCÜKLERE YER AÇIN
Bu dekorasyon tarzının en kolay ve en sık uygulanan şekli yazılı duvar sticker çeşitleridir. İsterseniz hazır yazılı şablonlardan yararlanarak duvarınızı hareketlendirebilir, isterseniz de yaratıcılığınızı kullanarak kendi mesajınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

İPUCU: Yazılı bir duvar kâğıdı tercih ederek, odanızın tek bir duvarını yazılı duvar kâğıdı ile kaplayabilirsiniz. Böylelikle hem farklı hem de hareketli alanlar yaratmanız mümkün olur.

Harflerden ve rakamlardan oluşan tablo ve panolar da bu dekorasyon tarzına en uygun objelerdir. Sadece duvarda değil, aksesurlarda da harflerden ve rakamların gücünden yararlanabiliriz. Üzerinde yazılar yazan bir kahve fincanı, harflerden oluşan kitaplık ya da rakamlardan oluşan bir çalışma masası, ahşap harflerden yapılmış mumluklar vb. birçok aksesur…Tipografik dekorasyon,çeşitli alternatiflerle her mekana uygulanabilir.

ANLAMLI MESAJLAR VERİN!
Bazen söylemek istediklerinizi duvarınızda görmek sizi mutlu edebilir. Bu sebeple hayat felsefenizi, evinizin kurallarını, yapılması gerekenleri kısacası aklınızda yazmak istediğiniz her şeyi tipografik dekorasyon sayesinde duvarınıza yazabilirsiniz.

Bunu hazır mesajlı panolar sayesinde yapabileceğiniz gibi kendi panonuzu evinize asarak ve üzerine istediğinizi yazarak da yapabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top