facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Tipografik Dekorasyon Stili
Tipografik Dekorasyon Stili

Tipografik Dekorasyon Stili

Son dönemlerde birbirinden farklı dekorasyon stilleri ile karşılaşmaya oldukça alışkınız. Ancak şimdilerde yepyeni ve tarz bir dekorasyon stili oldukça ilgi görüyor. Tipografik dekorasyon stili bu sezon iddialı ve görsel açıdan zengin dekorasyon sevenlerin tercihi oluyor. Peki nedir bu tipografik dekorasyon denilen tarz? Aslında bir çoğunuzun bildiği, belki de bir çoğunuzun da evinizin bir bölümünde kullandığı dekorasyon tarzıdır.

Tipografik Dekorasyon Örnekleri

Tipografik dekorasyon stili evinize enerji katacak harfler, anlamlı yazılar ve mesajlar içeren posterler ile duvarlarda şık bir tarz yaratmaktır. Tipografik stil için ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri hazır pano satılan mağazalarda kolayca bulabilirsiniz. Dilerseniz kendi hazırladığınız ufak yazılı tabloları da duvarınıza asabilirsiniz. Ancak eviniz genişse ve duvarlarınızda farklılık yaratmak istiyorsanız istediğiniz yazıyı kendi ellerinizle farklı tarzlarda duvara dekore edebilirsiniz. Fakat sizlere bu konuda da ufak bir önerimiz olacak. Eğer seçtiğiniz yazıyı duvarınıza kendiniz dekore edecekseniz şablonlardan faydalanmanızı öneririz. Bu sayede yazının daha düz ve kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tipografik Kitaplık

Eğer kendinize özel odanızda tipografik dekorasyon stili oluşturmak istiyorsanız 3 boyutlu harflerden faydalanabilirsiniz. Mağazalardan satın alabileceğiniz 3 boyutlu harfleri dilediğiniz şekilde duvara dekore etme imkanı bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra evinizin duvarına marangozda yaptırabileceğiniz harfleri de asabilirsiniz. Sizlere bu konuda farklı bir fikir vermeyi de ihmal etmeyelim. Özellikle yatak odanızda yatağınızın baş ucundaki üst kısım boş ise marangozda isminizin baş harflerini ve ortaya da kalp şekli yaptırarak bu tasarımı yatağınızın üst kısmına asabilirsiniz. Yatak odası için hem şık, hem de oldukça farklı bir dekora kolaylıkla imza atmış olursunuz. Ayrıca bu tasarımı dilediğiniz renge boyayarak da tüm dekorasyonunuzla uyumlu hale getirebilirsiniz.

Evinizin holünde misafirlerinizi kapıdan içeri alırken ceketlerini asabileceğiniz farklı tasarıma sahip şık askılıklara ne dersiniz? O halde tipografik dekorasyon stilini askılarda kullanmayı da deneyebilirsiniz. Yine marangozda yaptırabileceğiniz farklı harflerden askılıkları duvara kolayca monte edebilirsiniz. Tipografik dekorasyon 2015 yılında birbirinden farklı modeller ve stiller ile sıkça karşılaşacağımız bir tarz. Siz de şimdiden bu stil hakkında farklı modeller tasarlamaya başlasanız iyi olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top