facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Taş Desenli Dekorasyon Fikirleri
Taş Desenli Dekorasyon Fikirleri

Taş Desenli Dekorasyon Fikirleri

Yıllar geçtikçe birbirinden farklı ve göz alıcı dekorasyonlarla karşılaşmak mümkün. Özellikle de dekorasyon modasında görsel açıdan oldukça iddialı ve modern tasarımlar karşımıza çıkıyor. Sizlere bu yazımızda 2015 yılının modern tasarımları arasında yer alan taş desenli dekorasyon fikirleri hakkında bazı önerilerimiz olacak. Evinizde ya da ofisinizde farklılık yaratmak istiyorsanız ya da yepyeni bir dekorasyona imza atmak istiyorsanız işte sizlere öneriler;

Taş Desenli Dekorasyonlar

  • Taş desenli dekorasyon fikirlerini her ortamda kullanabilirsiniz. Ancak özellikle oturma odalarında bu dekorasyon fikrinin ideal bir seçim olacağını söyleyebiliriz.
  • Taş desenli modellerde genel olarak gri renk hakim olduğu için renk seçiminin doğru yapılması son derece önemlidir. Doğru renk seçimi yapılmadığında ortamda soğuk bir hava yaratabilirsiniz.
  • Eğer oturma odanızda sıcak bir ortam oluşturmak istiyorsanız gri tonları ile ahşap ya da kiremit tonlarını birleştirerek renkli bir uyum sağlayabilirsiniz.
  • Oturma odanızın bir duvar kısmına kilim motifi şeklinde taş desenli dekorasyon uygulayarak şık bir stil yaratabilirsiniz.
  • Taş desenli dekorasyonu bilhassa şömine ya da televizyon ünitesini yerleştireceğiniz duvara uygulayarak bu eşyaları taşların arasına dekore edebilirsiniz.
  • Taş desenli dekorasyonda griyi ön plana çıkarmaktan kaçınmak için grinin arasında beyaz, ahşap ve krem tonlarını serpiştirebilirsiniz.
  • Eğer taş desenleri kullanacağınız ortam genişse büyük taş motiflerini tercih edebilirsiniz. Ancak ortam küçükse ve daha geniş bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız taş desenlerini küçük modellerden yana tercih etmenizde fayda var.
  • Taş desenli dekorasyon önerileri arasında yatak odanız içinde bir önerimiz var. Taş desenlerini özellikle yatağınızın baş kısmında kullanarak oldukça şık bir ortam yaratabilirsiniz. Desenlerde koyu ve sıcak renk tonlarını seçerek uykunuzun daha rahat geçmesini de sağlayabilirsiniz.
  • Eğer odalarınızda dilediğiniz havayı yaratmak ve dekorasyonunuza uygun taş desenleri kullanmak istiyorsanız 3d taş desenli duvar kağıtlarını da tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem desen yönünden, hem de renk çeşitliliği açısından oldukça farklı seçenekleri değerlendirme fırsatı bulabilirsiniz.

Taş Desenli Ev Dekorasyonları

Evinizde farklı dekorasyon fikirleri yaratmak için taş desenli dekorasyonlara mutlaka yer vermenizi öneririz. Galerimizi inceleyerek taş desenli dekorasyonlar konusunda fikirler edinebilirsiniz. İyi dekorasyonlar!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top