facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Takılarınız İçin Özel Askılar
Takılarınız İçin Özel Askılar

Takılarınız İçin Özel Askılar

Vücudunuzda sergilemeye bayıldığınız takılarınızın duvarlarınızı da süslemesini ister miydiniz? Peki ya bunu kendi yaptığınız bir takı askısı ile yapmaya ne dersiniz? Yapımı çok kolay olan ve bittiğinde muhteşem görünen bu takı askıları mutlaka sizin odanızda da olmalı.

Ev dekorasyon fikirleri için sık sık kullanılan kuru dallar, bu kendin yap projesinde de karşımıza çıkıyor. Gereken malzemeler: Kurumuş bir dal ve çiviler. Kurumuş dalı duvara çivileyin ve çivileri takılarınızı asabileceğiniz kadar uzun bırakın. Anlatıldığı kadar kolay yapılan bu askıyı duvara çivilerken, isterseniz sadece iki yanında uzun çiviler kullanabilir ve ortadaki çivileri sadece askı olarak kullanabilirsiniz.

agac-dalinda-kupe-askisi-yapimi

Diğer bir takı askısı fikri ise; bir çerçevenin arkasına tutturacağınız sineklik ya da onun gibi bir telden oluşuyor. Buna benzer olarak, bir un eleğini boyayıp duvara asarak da çok şık bir küpe askısına sahip olabilirsiniz. Duvar renginize uyumlu renkler ve dekorunuza uygun desenler kullanarak, askınızı dekorasyonunuzun en güzel parçalarından biri haline getirebilirsiniz.

kolye-askisi-yapimi

Verdiğimiz dekorasyon önerileri içerisinde belki biraz daha zahmetli olacak olan takı askısı için gereken malzemeler: istediğiniz uzunlukta bir tahta ve dolap veya çekmece kulpları. Tabii ki duvara monte edileceğinden dolayı vida ya da çiviler. Zahmetli olabilir denmesinin sebebi, eğer kullanılmış ve farklı kulplarla hazırlamak isterseniz, bunun için biraz çaba gerekebilir. Yenilerini alıp yapmak isterseniz ise; bu proje de diğerleri kadar kolay yapılıyor. Bir o kadar da hoş görünüyor. Nasıl yapıldığına gelince, tahta parçasını delip, çekmece kulplarını monte ettiğiniz askıyı duvara asın. Hepsi birbirinden şık ve çarpıcı görünen bu tasarımları siz de evinizde yapabilir ve eviniz için bir fark yaratabilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top