facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Spor Sahası Zeminleri
Spor Sahası Zeminleri

Spor Sahası Zeminleri

Günümüzde gelişen teknolojiye bağlı olarak birçok alanda gelişmeler ve değişmeler meydana gelmektedir. Spor sahası zeminleri ve ekipmanları konusunda işlemler gerçekleştirecek olan firmalar bu gerçekleştirecekleri işlemleri uzman kadroları yardımı ile gerçekleştirmektedirler. Birçok firma spor zemin kaplama uygulamalarında herhangi bir sorun meydana getirmemek için uzman bir kadro ile çalışmaktadır. Firmalar oluşturdukları imalat tavsiyeleri ve malzeme tarifleri ile her zaman hesaplı, kaliteli ve yerli-ithal malzemeler ile hizmet vermektedirler. Saha zemin kaplama işlevini gerçekleştiren birçok firma tarafından kullanılan malzemeler uluslararası federasyonlarca onaylanmıştır. Firmalar tarafından gerçekleştirilecek olan saha zemin kaplama faaliyetleri değişiklik göstermektedir. Bunlar, basketbol sahası zemin kaplaması, voleybol sahası zemin kaplaması, tenis kortu zemin kaplaması, hentbol sahası zemin kaplaması, kapalı spor sahası zemin kaplaması, mini futbol sahası zemin kaplaması gibidir. Bu alanlar dışında gerçekleştirilen bütün spor aktiviteleri için zemin kaplama işlemi gerçekleştirilmektedir.

Açık Spor Saha Zemin Kaplaması 
Bu alanda gerçekleştirilen zemin kaplama çeşitleri değişiklik göstermektedir. Akrilik zemin kaplaması, Cushıon zemin kaplaması, Tartan üstü akrilik zemin kaplama, Tartan üstü EPDM kaplamasıdır. Akrilik zemin kaplaması muhtelif sentetik ve reçine dolgularla küçük ve geniş alanlar için tasarlanmış olan hava koşullarına ve oluşabilecek ısı farklılıklarına karşı direnç gösteren kimyasallara ve yaya trafiğine dayanıklı yol ve zemin kaplamalarıdır. Özellikle kaydırmazlık istenilen tüm alanlarda rahatlıkla tercih edilmektedir. Cushion Akrilik zemin kaplama uygulaması, tenis kortları, basketbol sahaları, voleybol sahaları, hentbol sahaları, çok amaçlı spor sahaları, skating roller pistleri, atletizm pistleri, bowling ve bocce sahaları, anti-shock çocuk oyun alanları gibi spor alanlarının zeminleri için tercih edilmektedir. Tartan üstü akrilik zemin kaplama, daha çok tenis kortlarının zeminleri için geliştirilmiş bir yöntemdir. Bunun yanı sıra bu saha zemin kaplama tekniği tüm açık havada oynanan sporlar için geliştirilmiş olup rahatlıkla tercih edilebilir. Bisiklet parkurları zemin kaplaması uygulamasında ise, bisikletlerin mevcut yerleşim alanlarında daha rahat sürülebilmesi için bisiklet parkurları yapılmaktadır. Böylelikle bisiklet kullanıcıların güvenliği sağlanmaktadır. Bisiklet parkurları zemin kaplaması uygulaması, aşınmaya, yakıta, yağa ve yüksek derece ısıya dayanıklıdır.

Kapalı Spor Sahaları Zemin Kaplama
Kapalı spor sahaları zemin kaplama uygulaması için yerinde dökme sbr tartan üstü poliüretan kaplama, rulo tartan üstü kaplama, PVC kaplamalar, parke kaplamalar gibi yöntemler tercih edilmektedir. Değişik spor çeşitleri için farklı zemin uygulamaları tercih edilmektedir. Tartan zemin kaplamaları, kapalı ve açık tenis kortları, basketbol sahaları, voleybol sahaları, atletizm pistleri ve tüm açık spor saha zeminleri için rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Bu zemin kaplama yöntemi dayanıklı ve darbelere karşı dirençli bir yapıdadır. Çocuk oyun grupları zemin kaplaması, geri dönüşüm projelerinin en güzel ürünlerindendir. Aynı zamanda bu spor zemin kaplama yöntemi geri dönüşüm içinde uygundur.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top