facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Son Yılların Modası; Parçalı Tablolar
Son Yılların Modası; Parçalı Tablolar

Son Yılların Modası; Parçalı Tablolar

Tablolar, evin birçok alanında dekorasyon için olmazsa olmazlardandır. Salonlara, odalara hatta mutfaklara bile renk, derinlik, canlılık katabilecek olan tabloların da son zamanlarda çeşitli birçok türü ortaya çıkmıştır. 3 boyutlu, led ışıklı, saatli ve parçalı tablolar bunlardan bazılarıdır. Siz de tablo kullanacağınız mekâna en uygun tabloyu seçerek; evinizin dekorasyonunu modaya uygun olarak hazırlayabilirsiniz. Son zamanların dekorasyon modasında parçalı tablolar büyük yer kaplıyor. Üstelik bu parçalı tablolar yalnızca evlerin dekorasyonunda kullanılmakla da kalmıyor; şirketlerde, kişisel ofislerde, otellerde ve çeşitli birçok mekânda da dekorasyonun vazgeçilmezi oluyor.

Kanvas Tablo

Parçalı tabloların parça sayısı çeşitli olabiliyor. 2 parçadan 5 parçaya kadar sıklıkla bulabileceğiniz modeller dışında nadiren daha fazla sayıda parçaya sahip tablolar da görebilirsiniz. Duvarınızın ebadına göre parça sayısına karar verebilirsiniz. Bu tür tablolarda resmin tamamı parçalara bölünerek yayılabildiği gibi her parçada farklı bir tema ifade eden çeşitleri de bulunabiliyor. Ayrıca parçalı tablolarda asimetrik ve simetrik dizilişli gibi çeşitler de görebilirsiniz.

Resmin Yayıldığı Parçalı Tablolar
Resmin genelinin parçala yayılmış olduğu tablolar genellikle bir anlam ya da tema içermektedir. Panoramik görüntü gibi düşünülebilir. Bu tür tablolar asimetrik ve simetrik olabilmektedir. Geniş mekânlarda çok parçalı olan çeşitlerini, dar alanlarda ise 2 ya da 3 parçalı olanlarını kullanabilirsiniz. Bu tip tablolar genellikle ofis, salon gibi alanlarda kullanılabilir.

Her Parçanın Kendine Has Olduğu Parçalı Tablolar
Bu tip parçalı tablolarda her bir parça kendi başına tablo sayılabilir. Resim bütünlüğü yoktur. Her parçada farklı resimler olabileceği gibi aynı resmin farklı renkleri de olabilir. Küçük boyda olanlarını mutfaklarda kullanabilirsiniz. Büyük boyutlarda olanları ve rengârenk olanlarına, renkli mekânların dekorasyonunda yer verilebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top