facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Siyah Parkeler İle Dekorasyonda Kalıpları Yıkın!
Siyah Parkeler İle Dekorasyonda Kalıpları Yıkın!

Siyah Parkeler İle Dekorasyonda Kalıpları Yıkın!

Ev dekorasyonunda bazı kalıplaşmış fikirler vardır. Bu fikirler, neredeyse her zaman öyle olması gerekiyormuş gibi anlatılır. Oysa evinde farklı uygulamalar yapmak isteyenler ya da alışılmışın dışında yapılan uygulamalardan hoşlananlar, bu basmakalıp fikirlerden hiç hoşlanmazlar. Bu sebeple ev dekorasyonunda kalıpları yıkan uygulamalar onlar için oldukça çekici gelmektedir.

 İşte ezber bozan, dekorasyon kalıplarını yıkan uygulamalardan birisi: siyah renk zemin kaplama. Şimdi ‘siyah renk zemin kaplama mı olur, evi çok boğar, içimiz kararır’ dediğinizi duyar gibiyiz. Siyah renk zemin kaplama, doğru uygulandığı takdirde, oldukça şık ve ferah mekânlar elde etmeye yardımcı olabilir. Peki, siyah renk zemin kaplama nasıl yapılmalıdır? İşte en güzel siyah renk zemin kaplama fikirleri…

Hem Şık, Hem Asil, Hem Kullanışlı: Siyah Parkeler
Eğer evinizde klasik parke renklerinden sıkıldıysanız ve değişik bir uygulama yapmak istiyorsanız, siyah renk parke uygulaması sizin için oldukça uygundur. Kalıpları yıkacağınız bir uygulama olan siyah parkeler ile hem şık hem de tarz mekânlar yaratmanız mümkündür.

Siyah parke seçiminizde evinizin olduğundan daha küçük gözükme gibi bir durum yaşayabilirsiniz. Bu sebeple, siyah parke tercih ettiğinizde mobilya seçiminde kullanacağınız renklere dikkat etmeniz gerekecektir. Mobilya ve dekorasyon renk seçimlerini açık ve fresh renklerden tercih ettiğinizde, açık renklerin ferahlığı, siyah rengin koyuluk algısını kıracaktır.

Ayrıca siyah renk parke kullanımı, son dönemde oldukça trend olan endüstriyel dekorasyon tarzında da popüler bir detaydır. Siyah parke, ahşap detaylar, metalik renkte objeler ve doğal tasarımlar; evinizin adeta bir iç mimar eli değmiş gibi gözükmesini sağlayacaktır.

Siyah Zemin-Renkli Mobilyalar
İç mekânda renkli tasarımlar kullanmayı seviyorsanız, siyah renk zemin tercihi renklerin ortaya çıkmasını sağlayan güzel bir arka plan olacaktır. Siyah zemin üzerine koyacağınız her şey, kendini ön planda gösterecek, siyah renk ile tezat oluşturacak ve mekâna ayrı bir şıklık katacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top