facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Siyah – Beyaz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?
Siyah – Beyaz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Siyah – Beyaz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Siyah ve beyazın asaleti hiç kuşkusuz hayatın her alanında kendini göstermektedir. Bu modadan tutun da dekorasyona kadar giden bir uyumdur. Son dönemlerde de özellikle dekorasyonda çok fazla tercih edilen renkler olmuştur. Asaletin, ağırlığın, güçlülüğün sembolü siyah, psikolojik olarak insanlarda özgüven yaratmaktadır. Bundan dolayı ciddi iş görüşmelerinde siyah takım elbiseler giyilir, güçlü kişilerin makam araçları siyahtır.

İşte bu siyahın yanına tamamen masumiyeti çağrıştıran beyaz renk konarak ortaya çok farklı bir sentez çıkarılmıştır. Huzurun rengi beyaz, aslında karanlığı da çağrıştıran siyahla da çok büyük bir tezatta oluşturmaktadır. Ancak bilinen o ki son dönemlerin en trend dekorasyon renkleri siyah ve beyaz olmuştur.

Siyah – Beyaz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Siyah ve beyaz mobilya bulmak öyle zor bir iş değildir. Beyaz koltuklar, siyah masa ve siyah beyaz bir halı dekorasyonda kullanılabilir. Ancak alıcı gözüyle bakıldığında ortaya gerçekten asil bir görünüm çıkmış mı ona büyük önem vermek gerekir. Hangi koltukla nasıl bir masa tercih edilmeli, tv ünitesine uygun aksesuarlar nasıl yerleştirilmeli, mobilyalara uygun bir halı nasıl seçilmeli?

Evini siyah-beyaz dekore etmek isteyenler için önerilerimizi verelim ve okuyucuları daha fazla merakta bırakmayalım. Beyaz ağırlıklı bir dekorasyon isteyen kişiler elegan ve maskülen bir görünüm elde edebilmek için siyahı aksesuarlarda, kilim ve halılarda, perdeler tercih edilebilir. Bunun yanında ortama daha fazla şıklık katmak için bir renk daha kullanılabilir.

Altın rengi, siyah beyaz şıklığı gibi son yıllarda oldukça gözde renklerden. Bu rengi de tablolarda, çerçevelerde, avizelerde kullanabilirsiniz. Daha çarpıcı bir görünüm elde etmek isteyenler ise neon pembe, yeşil, mavi ya da turuncu renkleri tercih ederek, oldukça farklı bir tarz yakalayabilirler.

Siyah ve beyaz oldukça sade bir görünüm sunar. Daha dinamik ve enerjik bir görünüm elde edebilmek adına çizgi, ekose ve geometrik desenli aksesuarlar edinebilirsiniz. Zigzag desenli kırlentler, beyaz mobilyalarınızı bir anda çok farklı bir hale getirecektir. Soğuk günlerde üstünüze almak ya da bacaklarınıza örtmek için kullanabileceğiniz battaniyenizi ise siyah beyaz çizgili olarak seçebilirsiniz.

Siyah – Beyaz Ev Dekorasyonu İçin Öneriler
Daha ferah bir görünümü açık renklerle sağlayabiliriz. Bu nedenle ferah bir görünümün yanında daha geniş bir ortam istiyorsanız, mobilyalarınızı açık tonlarda ya da beyaz tercih etmelisiniz. Mobilyada siyahtan vazgeçemem diyorsanız da duvarlarınızı muhakkak beyaza ya da beyaza yakın tonlara boyamalısınız. Çünkü siyah her ne kadar asil ve güzel dursa da psikolojik olarak kişileri karamsarlığa itebilmektedir.

Bunun yanında evinizin sıcacık havasını sürdürebilmek için beyazdan siyaha geçişte mükemmel bir renk olan griyi tercih edebilirsiniz. İsteğinize göre sadece ufak aksesuarlarda kullanabileceğiniz gibi, avizelerde, kırlentlerde ve hatta oturma gruplarında bile kullanmak sizin elinizde.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top