facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Shabby Chic Dekorasyon Stili
Shabby Chic Dekorasyon Stili

Shabby Chic Dekorasyon Stili

Son zamanlarda adını sıklıkla duyuran bir dekorasyon anlayışı olan Shabby Chic dekorasyon kendi içinde karmaşık kuralları olan bir tarz ve temelde eklektik stilden yola çıkıyor. Zaten shabby kelime anlamı olarak dağınıklık demek ve chic yani şıklık kelimesi ile birleştirilince aslında farklı stillerin bir araya geldiği bir dekorasyondan bahsediliyor.

Romantik Mekanların Anlayışı
Shabby Chic dekorasyon felsefesi; femintist, romantik ve  nostaljik dekor anlayışlarını bir araya getiriyor. Dolayısıyla da bazı parçalar ve renkler Shabby Chic’ te ön plana çıkıyor. Bu  parçalardan yola çıkarak evinizde Shabby Chic felsefesine uygun; romantik ama aynı zamanda feminist çizgide, hoş bir dekor yaratabilirsiniz.

Shabby Chic Stili Dekorasyon

Pembe Renk Kullanın
Pembe ve tonları Shabby Chis dekorunun resmi rengidir adeta. Koyu tonlar feminist etki yaratırken, açık tonlarla romantiklik yakalanır. Nostaljik modelde bir yatak odası takımınızı açık pembe yatak örtüsü ve koyu pembe bir halı ile tamamlayarak bu dekora bej perdeleri de eklediğinizde yatak odanızda Shabby Chic rüzgarları estirebilirsiniz.

Antika ve Nostaljik Mobilyalar Şart
Eski stil mobilyalarınızı tamamen değiştirmek yerine, kaplamalarını toprak tonları, leopar desen ya da pembe ağırlıklı renklerle yeni baştan yaptırmayı deneyebilirsiniz. Antika eşyalarınızı ya da antika dekor ürünlerini de dekora yerleştirdiğinizde mekanınızda romantik, fenimen ama aynı zamanda da modern ve nostaljik bir etki yaratmış olacaksınız.

Shabby Chic Yatak Odası Dekorasyonu

Romantik Yemekler için Shabby Chic Dokunuşlar
Shabby Chic, mobilyaları yenilemeden, mekanın belirli kesitlerinde de küçük dokunuşlarla uygulanabiliyor. Partilerde ya da romantik yemeklerde çok sık tercih edilen bir dekor stili. Romantik bir yemek için pembe yemek masası örtüsü ve koyu pembe peçete takımınıza; pembe tonlarında büyükçe bir gül demetini eklediğinizde işinizin büyük kısmı tamamlanmış demektir. Bu dekorda ayrıca pembe mumlar arasına birkaç siyah mum atarak hoş bir renk dengesi oluşturabilirsiniz. Beyaz yemek masası  bu iş için biçilmiş kaftan ancak yemek masa takımınız koyu renk ya da Shabby Chic  dekoruna uygun değilse, parti ya da yemek için sandalyelerinize özel kılıf  diktirebilirsiniz. İnanın buna değecektir!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top