facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Sezonun Yeni Trendi: Gri Renk Köşe Koltukları
Sezonun Yeni Trendi: Gri Renk Köşe Koltukları

Sezonun Yeni Trendi: Gri Renk Köşe Koltukları

Ev dekorasyonunda geride bıraktığımız sezonda adeta patlama etkisi gösteren, bu sezona da etkisini hissettirecek bir renk olan gri, özellikle oturma alanlarında sıklıkla tercih edilen renklerden birisidir. Gri renk nötr bir renk olmasından dolayı, eskiden pek tercih edilmeyen bir dekorasyon rengiydi. Fakat son dönemde modern dekorasyon tarzının evlerde oldukça sık bir şekilde kullanılması ile birlikte, gri rengin de tercih edilebilirliği artmıştır.

Gri Koltuk Renkli Yastık

Kullanımı oldukça kolay bir renk olması, doğal ve sakin bir ortam oluşturmaya imkân sağlaması, en önemlisi de diğer renkler ile kolayca uyum sağlayan bir yönü olması sebebi ile gri renk dekorasyon rengi olarak en çok tercih edilen renklerden birisi olmuştur. Dekorasyon rengi olarak gri rengi kullanırken, odanızın dekorasyon tarzınızı ve kişiliğinizin yansımalarını da yaşadığınız mekâna kolayca yansıtabilmeniz mümkündür. İşte gri renk ile yapacağınız dekorasyona en iyi ayak uyduran objelerden birisi: gri koltuklar.

Modern Kullanım: Gri Köşe Koltuklar İle Rahat Mekânlar
Modern oturma odası dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız, ilk tercih edeceğiniz renklerden birisi gri olmalıdır. Gri rengi, modern mobilyaların en çok tercih edilen ürünü olan köşe koltuklar ile birleştirdiğimizde; ortaya hem ferah ve rahat hem de şık ve modern duran bir oturma alanı dekorasyonu çıkacaktır.

Gri Köşe Koltuk Desenli Yastıklar

Gri renk koltuk seçimi yaparken grinin hangi tonunu kullanacağınız önemli bir faktördür. Eğer tercihiniz açık renk bir griden yana olursa; oturma alanınız daha ferah ve aydınlık bir his yaratacaktır. Fakat tercihiniz koyu gri tonlarından yana ise; biraz karanlığı göze almanız gerekmektedir. Koyu gri tonda seçilen bir koltuk takımı ile daha maskülen ve daha net çizgilerle oluşmuş bir dekorasyon tarzı oluşturmanız mümkündür.

Sezonun Trendine Göz Atalım: Pembe Kuvars Rengi İle Grinin Birleşimi
2016 yılına girdiğimiz şu günlerde Pantone Renk Enstitüsü, her sene olduğu gibi bu seneye de damgasını vuran rengi açıklamıştır. Bu renklerden birisi olan pembe kuvars rengi ile hayal tadında romantik mekânlar oluşturmak mümkündür. Pembe kuvars rengini en iyi tamamlayacak olan renklerden birisi de yine sezonun trend renklerinden biri olan gridir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top