facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Sezonun Dekorasyon Trendi: Desenli Duvarlar
Sezonun Dekorasyon Trendi: Desenli Duvarlar

Sezonun Dekorasyon Trendi: Desenli Duvarlar

Duvar dekorasyonu, son dönemde ev dekorasyonu tutkunlarının yakından ilgilendiği alanlardan biridir. Duvarların özgür bir alan olarak değerlendirilmesi, yaratıcılık ve hayal gücü ile birleşince değişik duvar dekorasyonları yaratmaya imkân vermektedir. Bu yazımızda da; duvar dekorasyonunda sezonun trend görüntüsü olan desenli duvarları daha yakından inceleyerek, az maliyetle evinizde desenli duvar yapma fikrini sizinle paylaşacağız.

Desenli Duvar

SEZONUN TRENDİ: DESENLİ DUVARLAR
Özellikle duvar kağıtları ile yapılan desenli duvarlar, sezonun en trend görüntülerinden birisidir. 80’lerin ev dekorasyonunda sıkça kullanılan duvar kâğıtları, son birkaç sezondur tekrar moda olmuştur. Geniş bir ürün yelpazesi sunması ile evinizin duvarını istediğiniz renk ve istediğiniz desenle kaplamanız mümkün olabilmektedir. Özellikle de son dönemde üç boyutlu duvar kâğıtlarının da çıkması ile birlikte, istediğiniz deseni duvarınıza gerçekmiş gibi yansıtmanız mümkün olabilmektedir.

Sezonun dekorasyon trendlerinden biri olan desenli duvar trendine siz de ayak uydurmak istiyorsanız, az bir maliyetle başarılı uygulamalar yapabilmeniz mümkündür. Bunun için duvar kâğıtlarından faydalanabileceğiniz gibi desenli rulolardan da yararlanabilirsiniz. Peki, nedir desenli rulolar?

TEK BİR RULO İLE DESENLİ DUVARLAR OLUŞTURUN
Duvar kâğıdına alternatif olarak piyasaya sürülen desenli rulolar, daha düşük maliyetle desenli duvar yaratmak isteyenlerin yardımına koşmaktadır. Uygulaması da olukça kolay olan desenli ruloları siz de evinizde deneyerek farklı ve tarz bir duvar dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

Bu uygulamayı yapmadan önce karar vermeniz gereken ilk şey; seçeceğiniz rulonun desenine karar vermenizdir. Seçeceğiniz desen ile duvarınızı dekoratif ve şık bir hale getirebilir, farklı desenler ile hareketli bir duvar dekorasyonu elde edebilirsiniz. Rulonun duvarda bırakacağı deseni seçtikten sonra uygulanacak renge karar vermek gereklidir. Desenli rulo ve seçeceğiniz boya rengi ile hayal gücünüzün imkânlarını zorlayarak farklı duvar dekorasyonlarına imza atabilirsiniz.

Desenli duvar rulosunu uygularken dikkat etmeniz gereken ilk şey; her bir şerit arasında boşluk bırakmadan ruloyu aşağıdan yukarıya doğru düz bir biçimde indirmektir. Duvar kâğıdı gibi sökülme derdi olmadığı için desenden sıkıldığınızda üzerinden başka bir desenli rulo ile geçerek deseni değiştirmeniz mümkündür.

desenli-duvarlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top