facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Sehpanız İçin Dekorasyon Önerileri
Sehpanız İçin Dekorasyon Önerileri

Sehpanız İçin Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonlarında uygulaması çabuk yapılabilecek olan sehpalarımızın üst bölümü için hangi dekoratif ürünleri ekleyebiliriz sorusunun yanıtını bu yazımızda bulmaya çalışacağız. Orta sehpalar misafirlerinizin yoğun olduğu dönemlerde kullanılırken biraz daha gösterişli hale getirmeye ne dersiniz? Misafirleriniz atıştırmalık gıdaları tüketirken neden tüm malzemelerin yer aldığı tek bir sehpadan dağıtılmasın ki? Otobüslerdeki muavinlerin yolculuk sırasındaki kahve ve kek ikramları aklınıza gelsin.

Yemek Masası Gibi Düşünün
Yemek masasına kişi sayısına göre tabakların altına nasıl kumaş ekleniyor ise orta bölümüne de yapma bir çiçek güzel duracaktır. Küçük bir damacana görünümüne sahip olan şişelerinizi boyayın ve içerisine birkaç bitki ekleyin. Sehpalarda pek alışılmadık sorunlar kenarlarında yükselti olmamasıdır. Seçim yaparken bunları da düşünürseniz halıya çay ve kahve devrilmelerinin önüne geçilebilir. Cam tuzluk, şekerlik, baharat seçimi plastik olanlarına göre daha ihtişamlı görünmesini sağlayacaktır.

sehpa-dekorasyon-fikir-aksesuar-obje-samdan-mum-kandil-kitap-ikramlik-7

Cam Sehpalar Kullanışlı mı?
Kenarları metal ve üst bölümü kalın camdan yapılan sehpalar gösteriş açısından zarafetinizi gözler önüne sererken dikkatli kullanmazsanız zedelenmesine yol açabilirsiniz. Bu tür ürünler ahşap sehpalara göre elbette daha pahalı olduğu açık fakat üst kısımlara konulan eşyalar hafif seçilir ve dikkatli kullanılırsa uzun süre evinizde yer alacak gibi görünüyor. Özellikle çay ve kahve sohbetlerinde denemelisiniz.

Romantik Öneriler
Metal ve camların işlenmesi ile ortaya çıkan küçük objeleri satın alın ve bakır bir tepsinin içerisine ekleyin. Arzu ederseniz biblolar, küçük porselen nesneler, hatta kozalak bile olabilir. Geniş sehpanızın tam orta bölümünde sabit durmasını sağlayın. Belki cam bardakların içine mum ekleyip, ışıkları kapatmak sehpanızın önemini bir derece daha artırabilir. Pembe ve kırmızı tonlara ne kadar yaklaşırsanız etkiyi o derece net yakalarsınız. Sehpa dekorasyon önerilerimiz arasında ana konsept basit düşünmemenizdir. Yani çay, kahve ve kuru pasta amaçlı elbette kullanacağız fakat sehpanın üzerine hiç alakası olmayan kuru yapraklar ile etrafı bezenmiş mum yada çiçeklerin eklendiğini, servis takımları için özel bölümlerin oluşturulduğunu ve bu şekilde servis edildiğini bir düşünün. Daha fazla öneri eklediğimiz resimlerde sizleri bekliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top