facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Salonunuza Küçük Dokunuşlarla Büyük Farklar Yaratın!
Salonunuza Küçük Dokunuşlarla Büyük Farklar Yaratın!

Salonunuza Küçük Dokunuşlarla Büyük Farklar Yaratın!

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
Ev dekorasyon çeşitlerinden birisi olan salon dekorasyonu, oldukça dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken bir mekandır. 2015 yılının dekorasyon modalarına bakıldığı zaman, dikkat çekici asma tavanlar ve mobilyalarla uyumlu olacak şekilde kırmızı renk ön plana çıkarılabilir.

Mobilya kenarlarına veya duvar diplerine uygulanacak olan ışıklandırmalar ile salona çok farklı bir hava kazandırılabilir. Ayrıca duvarlarda herkesin bildiği ve gözleri alıştığı sıradan tablolar yerine, 3 boyutlu duvar kağıdı uygulamaları ile salona çok farklı bir hava verilebilir. Böylece salonunuza derinlikte katmış olursunuz.

3 Boyutlu Duvar Kağıdı

Salon dekorasyonunda ilgi çekicilik ve rahatlık yakalanmak isteniyorsa; öncelikle, doğru eşyalar doğru yerde kullanılmalı, kuralına uyulmalıdır. Örneğin salon için alınmış olan mobilyalar, mevcut alanın büyüklüğüne ve özelliklerine göre seçilemezse; salonunuz dağınıkmış gibi görünecektir ve bu durumda elbette canınızı sıkacaktır.

Mobilya ve diğer eşyaların alımı esnasında, sadece büyüklüklerini baz almak yeterli olmamaktadır. Ev içindeki renklerin uyumu ve nereye konumlandırılacağı da çok önemlidir. Sadeliğin sıkıcılık demek olduğu düşünülmemelidir. Salonların dekorasyonunda en sık rastlanılan sorun; sadelik amaçlı yola çıkıldığında her şeyin güzel olduğu ancak zamanla sıradan bir hal aldığının düşünülmesidir.

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salonunuzun dekorasyonunun çok sade olduğunu düşünmeye başladığınızda; renkli duvar tabloları, renkli perdeler ve gerekli olan köşelere renkli puf ilaveleriyle salonunuzu canlandırabilirsiniz. Nötr renklerden olan; bej, krem rengi, kahverengi, gri, beyaz ve siyah renkler her renkle kolaylıkla uyum sağlamaktadır.

Eğer salonunuzda bu renklerden birisi hakimse; turkuaz, hardal veya şarap renklerinden birini kullanarak canlı renkteki aksesuarlarla salonunuzu renklendirebilirsiniz. Ayrıca lüks görünümden hoşlanan bir kişiyseniz, gümüş ya da altın renklerinde uygun aksesuarlar alabilirsiniz.

Eşyalarınızı Yerleştirmeden Önce Duvar Renginizi Seçmelisiniz
Salon dekorasyonunda renk seçimi konusunda mekanın büyüklüğü önem arz etmektedir. Büyük ölçekli olan salonlarda renk sınırlaması pek olmamaktadır ancak fazla koyu tonlar ile odayı da boğmamaya dikkat etmek gerekmektedir.

Pastel Dekorasyon

Renk sınırlılığı küçük ölçekte olan salonlar için geçerlidir. Bu büyüklükte olan salonlarda mavi, yeşil ve mor gibi koyu renklerin seçilmesinden kaçınılmalıdır. Bu renkler zaten küçük olan salonları olduklarından da küçük gösterecektir. Dolayısıyla salonda bunaltıcı bir havanın hakim olması da kaçınılmaz olacaktır. Belirtilmiş olan bu durumların dikkate alınarak, salon renginin seçilmesi faydalı olacaktır.

Salon dekorasyonunda en çok tercih edilen ve en hoş duran renkler; çakıl taşı, fil dişi, pudra pembesi, cam göbeği ve buzul yeşili renkleridir. Belirtilmiş olan bu renkler, bilhassa beyaz renkte olan mobilyalarla çok güzel bir uyum yakalayacaktır. Farklı bir öneri olarak; duvarlarınızı çakıl taşı rengine boyamayı düşünüyorsanız, pudra pembesi ve cam göbeği renklerinden birisini mobilyalarınızda tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte dekoratif ürünlerinizi de beyaz renkte alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top