facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Salon Dekorasyonu / Salonlarda Kilim Desenleri Kullanımı
Salonlarda Kilim Desenleri Kullanımı

Salonlarda Kilim Desenleri Kullanımı

Salonlarımızın dizaynı bizim zevkimizi en çok ortaya koyan mekânlardır. Mobilya seçimlerimizden onları konumlandırdığımız şekillere, halı kilim tercihlerimizden renk uyumlarına kadar birçok değişken ile kendi tarzımızı yansıtırız aslında.

Bizim yerli geleneğimizden yıllar boyu sürüp gelmiş olan kilim-halı kültürümüz bulunmaktadır. Bu yüzden sedirlerden duvar süslemelerine, yastık ve dantel oymalarına kadar birçok alanda kilim desenli eşyaların kullanıldığını görmekteyiz. Eski zamanlardan günümüze sürüp gelen bu adet şehir hayatının ve beraberinde modern tasarım anlayışının gelmesiyle geri planda kalmış olsa da kimi kullanıcılar için hala değerinden bir şey kaybetmeden kullanımı sürdürülmektedir.

hali-desenleri

Eski köy evlerinde görmeye alışık olduğumuz kilim desenleri bugün modern salonlarımızı da süsleyerek, eskiyle yeniyi harmanlayan konjektürel bir dizayn sunmaktadır. Özellikle antika eşyalara merakınız varsa, elinizde ki antika koleksiyonları ile de salonunuzu süsleyerek çok güzel kombinler elde edebilirsiniz.

Yörelere has ince dokumaları, dolgun renkleri ve figürleri ile apayrı bir tarz oluşturan kilim desenleri ev dekorasyonunda önemli bir yere sahiptir. Yılların emeği ile günümüze kadar ulaşan kilim desenlerinin tarihi dokusu ile salonlarınızda sıcak bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Köy evlerinde ki o ferah tatlı havanın esintileri kilin desenleri ile beraber salonunuzun içerisinde dolaşabilir ve ailenize çocukluğunuzdan kalan o tatlı anıları bu ortam içerisinde aktarabilirsiniz.salonlarda-kilim-kullanimi

Kilim desenleri ile ilgili birkaç dekorasyon önerileri sunacak olursak; Mesela işlemeli modern ahşap bir sedir üzerine kilim desenli kaliteli bir kumaş döşediğiniz vakit birçok mobilyada göremeyeceğiniz asil duruş ve zarafeti görmeniz mümkündür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top