facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Salon için Soft Tablo Önerileri
Salon için Soft Tablo Önerileri

Salon için Soft Tablo Önerileri

Salon dekorasyonlarında tabloların kullanılması, özellikle son zamanlarda çok sık gündemde olan bir durum. Önceleri sıklıkla aynalar duvarları süslerken; şimdilerde aynalar yerini tablolara bırakmış halde. Salonunuz için kullanabileceğiniz sayısız modelde tablo bulunuyor.

Salon için Tablo Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Salonlarınız renkleri, metrekaresi, duvarların durumu tablo seçiminde büyük önem taşıyor:

  • Salonun duvar, zemin, mobilya, halı ve perde renkleri gibi detayları, tablo seçmenize yardımcı olabilir. Çünkü genel renk uyumu her dekorasyonda temel parçadır. Her parça için birbiriyle uyum içinde olan en az bir renk tercih etmelisiniz.
  • Salonun büyüklüğü, tablonun boyutunun belirlenmesine büyük önem taşır. Geniş bir alanda küçük bir tablo, dekorasyon gibi görünmek yerine komik bir görünüm yaratabilir. Ancak küçük mekânlarda da aşırı büyük tablolar evi geniş göstermeyeceği gibi iyice boğabilir. Bu nedenle tablonun ölçülerini salonunuz için en iyi şekilde belirlemelisiniz.
  • Duvarların durumu, duvarın kolon veya düz duvar olması ile ilgilidir. Kolonlar üzerine, kolonun ölçüsüyle doğru oranlarda tablolar kullanılmalıdır. Duvardaki tabloların, mobilyalarla aynı nizam içinde olması da önemli olan diğer bir husustur.

Soft Salonlar
Soft tonlarda bir salona sahipseniz; yani halı, duvarlar, mobilya döşemeleri gibi detayların renkleri pastel değilse; dekorasyon objelerini seçerken de soft tonlardan yararlanmalısınız. Soft renkler, her zaman daha ferah bir görünüm kazandırırlar. Zaten soft tonlarda olan bir salona, pastal tonlarında tablo asmak; dekorasyon açısından çok uygun olmayacaktır. Salona hâkim olan genel havayla uyum içinde olan genellikle açık renklerden tablolar kullanmalısınız. Mint yeşili, pudra, gökyüzü mavisi, uçuk pembe ve beyaz gibi soft renkler genellikle birbirleriyle her zaman uyum içindedirler. Soft renklerdeki tabloların kendi içinde çeşitli modellerini bulabilmeniz mümkündür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top