facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Salon Dekorasyonunda Otantik Yastıklar
Salon Dekorasyonunda Otantik Yastıklar

Salon Dekorasyonunda Otantik Yastıklar

Salon dekorasyonu yaparken, birçok farklı tarz uygulama şansına sahipsiniz. Kendi tercihinize göre salonunuzu ister modern ister otantik ister doğal olmak üzere sayısız birçok şekilde dizayn edebilirsiniz. Otantik öğeler içeren dekorasyonlar, farklı biçimlerde hazırlanabilmektedir. Salonun genelinde otantik bir hava yaratabileceğiniz gibi sadece belli bir bölgesinde otantik bir köşe hazırlayabilirsiniz. Her iki durumda da tekstil ürünleri en büyük yardımcınız olacaktır. Koltukların üzerine yerleştireceğiniz kırlentler, yerlerdeki otantik minderler, diğer dekorasyon ürünleri dışında bu tarzın vazgeçilmez parçalarındandır.

Salonda Otantik Köşeler Hazırlama
Salonunuz için otantik objeler bulunduran bir alan istiyorsanız; bunu modern köşe takımlarıyla ya da yer minderleriyle daha doğal biçimde hazırlamanız mümkün. Köşe takımlarına yerleştireceğiniz otantik desenli kırlentler ile hem modern hem otantik öğeleri bir arada kullanabilirsiniz. Böylece hem misafirleriniz rahat eder hem siz istediğiniz dekorasyonu salonunuza uygulamış olursunuz. Bu tür köşeler hazırlarken; uyum aramanıza çok da gerek yoktur. Açık renk tonlarında tercih edeceğiniz koltuk ve kanepelerle, her türlü renk ve desendeki otantik yastıklara salonunuzda yer verebilirsiniz. Eğer yastıkları zeminde kullanacaksanız; halı özelliğine bakmanız gerekecektir. Çok boğmasın isterseniz; açık renklerde halılar, tam anlamıyla otantik olsun derseniz; yine otantik desenli halılar kullanabilirsiniz.

Otantik Yastıkların Özellikleri
Bir yastığın otantik olup olmadığını nasıl anlarsınız öncelikle bunu bilmeniz gerekir. Otantik özellikteki yastıklar, genellikle pastel renklerdedir. Soft tonlar yok denecek azdır. Yastık üzerindeki desenler son derece belirgin çizgilerden meydana gelir. Etnik semboller, özellikle kilimlerde görülen desenler, çeşitli geometrik çizgiler bu yastıklarda en sık kullanılan malzemelerdir. Bu tarz yastıklarda en sık göreceğiniz renkler; bordoya yakın koyu kırmızılar, yeşil tonları, koyu sarı ve mavi tonlarıdır. Nadir olarak da açık pembe tonları görülebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top