facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Salon Dekorasyonunda Doğru Mobilya Seçimi
Salon Dekorasyonunda Doğru Mobilya Seçimi

Salon Dekorasyonunda Doğru Mobilya Seçimi

Salonlar, ailemizle ve arkadaşlarımızla güzel vakitler geçirdiğimiz, sohbetler ettiğimiz bir ortak alan haline gelmiştir. Bu ortak alanı daha kullanışlı ve hoş kılmak için güzel bir salon dekorasyon planı yapmak gerekir.

Evinizin diğer bölümlerinde tercih ettiğiniz bütün mobilyaların renkleri, modelleri sizin zevkinizi yansıtıyor aslında. Hatta eşyaların düzeni kişinin ruh halinden bile birkaç şey yansıtabilir dışarı. Bu nedenle dekorasyon, seçimler ve düzen çok önemli faktörlerdir.

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Salonunuz Genişliğini Göz Önünde Bulundurun
Eşyaları tercih ederken öncelikle salonun büyüklük derecesi göz önüne alınmalıdır ve ona göre alınacak eşyalar sıralanmalıdır.

Eğer salonunuz küçükse, alandan tasarruf etmek ve gerekli tüm eşyaları sığdırabilmek için uygun eşyalar almalı veya yaptırmalısınız. Daha dar yapılmış oturma grupları tercih edilebilir ya da ölçülerinize göre yaptırabilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyonu

Fonksiyonel Oturma Grupları ve Koltukları Tercih Edin
Hatta bu tercihi oldukça lehinize çevirmek için oturma gruplarının altında küçük sandıklar veya çekmeceler yaptırabilirsiniz. Böylece alandan tasarruf etmiş olmakla kalmayıp gerekli eşyalarınızda elinizin altında bulunmuş olur.

Salon Dekorasyon Fikirleri

Mobilya tasarımı kadar renk seçimi de oldukça önemlidir. Salonumuzu daha ferah tutacak renkler tercih etmek oldukça makul bir seçim olacaktır. Hatta pencerenin tam karşısına aynalar konulması gün ışığının salonun her yerine rahatlıkla ulaşmasını hem de daha geniş gözükmesini sağlayacaktır.

Salon Dekorasyonu

Perdenizin Renk Tonuna Dikkat Edin
Salon dekorasyonunu tamamlayacak en önemli unsur perdelerdir. Doğru perde seçimi ise salonda hakim olan en az renk hangisi ise o tonda fon seçilmeli ve tüller mobilyaların renginde veya yakın bir tonda olmalıdır.

Salon Mobilyaları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top