facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Salon Dekorasyonu Dekoratifleri Bitkiler
Salon Dekorasyonu Dekoratifleri Bitkiler

Salon Dekorasyonu Dekoratifleri Bitkiler

Salon Dekorasyonunda aslında dekoratiflerin en başında bitkiler gelmektedir. Özellikle bayanlar çiçeklere ve bitkilere bayılırlar. Bu nedenle dekorasyonu bir bayan tarafından yapılmış olan bir salonda çiçeklere mutlaka rastlarsınız. Salon dekorasyonunda çiçeklerin kullanılması hem o odaya daha sıcak bir atmosfer sağlar; hem de dekorasyonu tamamlayıcı nitelikte kullanılan dekoratif haline gelebilir.

Salon Dekorasyonunda Cam Kenarı Bitkisi Hangisidir?
Salon dekorasyonunda cam kenarlarına koyup hem Güneşten gelen ışığı odaya yeşil tonlarında yansıtacak hem de dışarıdan bakılan evin albenisi olduğu keşfedilecektir. Bu durumda kullanabileceğiniz en iyi çiçek Afrika Menekşesi bitkisi olmalıdır. Geniş yaprakları birçok türü sayesinde Afrika Menekşesi salonuna farklı bir hava ve tarz kazandıracak.

Salon Dekorasyonunda Zemin Dekoratifi Bitki Hangisidir?
Salon dekorasyonunda özellikle koltuk aralarına parke üzerine çiçekler konulur. Bu hem aradaki mesafenin boş ve kötü durmasını engeller, hem de misafirlerinizle sohbet ederken muhteşem bitki kokusu almanızı sağlar. Salon dekorasyonunda zemin için kullanabileceğiniz bitkilerden bir tanesi Paşa Kılıcı olmaktadır. Bir çöl bitkisi olan Paşa Kılıcı bakımı oldukça da kolay olmaktadır.

Salon Dekorasyonunda Sehpa Dekoratifi Bitki Hangisidir?
Salon dekorasyonunda sehpaların üzerine koyabileceğiniz bitkiler de mevcuttur. Bu bitkiler sayesinde orta sehpanızın üstüne koyduğunuz bitki; evinize bir sıcak ortam etkisi verecektir. Bu grup da kullanabileceğiniz bitki ise; Zambia bitkisi olmaktadır. Bu bitkinin de bakımı kolaydır ve oldukça çabuk büyüme göstermektedir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top