facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Sahil Dekoru Sevenlere: Evinize Kumsalı Taşıyın!
Sahil Dekoru Sevenlere: Evinize Kumsalı Taşıyın!

Sahil Dekoru Sevenlere: Evinize Kumsalı Taşıyın!

Yaz mevsiminin gelmesi ile deniz ve plaj mevsimi açıldı. Havaların ısınması ile deniz-kum-güneş üçlüsünü seveler kendilerini sahil kesimlerine atmaya başladı bile. Peki, sizin henüz tatil imkânınız yok diyelim, ne yapacaksınız? İşte size kumsalı ve denizi evinize getirecek, kendinizi bir sahilde kumların üzerinde dinleniyormuş gibi huzurlu hissettirecek güzel ve basit bir kendin-yap projesi: deniz görünümlü vazolar.

Aksesuar Sahil Esintisi Cam Aksesuarlar

Evinize Kumsalı Getirin!
Ev dekorasyonunda son dönemde oldukça popüler olan deniz teması, iç mekân dekorasyonunuza denizin, sahilin, kumsalın ve güneşin o muhteşem birlikteliğini yansıtarak size kendinizi iyi hissetme imkânı sunmakta. Eğer siz de tam bir yaz sever iseniz, bu proje sizin oldukça uygun!

Deniz görünümlü vazolar ya da herhangi bir cam dekor objesi yapmak aslında çok kolay. Her baktığınızda size denizin ve güneşin o huzur veren etkisini hatırlatacak olan bu güzel kendin-yap projesini zenginleştirmek ise tamamen sizin için hayal gücünüze kalmış bir durum. İşte malzemeler:

Cam Vazo Cam Vazo Hazırlama

*Cam bardak, vazo, sürahi, kavanoz ya da her ne isterseniz (cam olması yeterli)

*Temizleme alkolü

*Düz ve yumuşak uçlu bir fırça

*Cam boyası (Yapı marketlerde satılan bu boyalardan özellikle ‘Sea Lavender’ rengini tavsiye ederiz. Boyaların soğutulmuş etkisi veren yapıda olanlarından da tercih edebilirsiniz. Bu projede de kullanılan bu boyaların kutusunda –glass paint frost– yazması gerekiyor.)

Nasıl Yapılır?

1.ADIM: Öncelikle cam objeyi yıkayınız ve kurulayınız. Ardından alkol ile güzelce temizleyiniz. Yüzeyinde herhangi bir kir ya da pürüz kalmaması önemlidir.

2.ADIM: Cam boyasını fırçanız yardımı ile üzerine yazan direktiflere uyarak cam objenin tamamına uygulayın. Uygulama esnasında cam objeyi en tepeden tutmaya dikkat edin.

Cam Aksesuar Yapımı

3.ADIM: 15-20 dakika bekledikten sonra ikinci yüzeyi uygulayın. Ardından boyanın tamamen kurumasını bekleyin.

Evinize sahil dokunuşu yapacağınız cam objeleriniz hazır. İstediğiniz gibi süsleyerek kullanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top