facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Romantik Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Romantik Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Romantik Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evinizde sıcak, samimi ve aşkla dolu bir dekorasyon tarzı yaratmak isterseniz 18. yüzyılın etkilerini taşıyan romantik ev dekorasyonunu tercih edebilirsiniz. Özellikle yeni evlenen çiftler için en beğenilen dekorasyon tarzlarından birisi olan romantik dekorasyon açık renklerin yoğun olarak kullanılması nedeniyle country stili ile karıştırılsa da sizlere bu yazımızda sunacağımız öneriler ile iki dekorasyon arasındaki farkı da göstereceğiz. Romantik ev dekorasyonu nasıl yapılır diyorsanız işte sizlere öneriler;

  • Romantik dekorasyon stili için duvarlarda ya kullanacağınız mobilyalarda renk bütünlüğü oluşturmanız önemlidir. Beyaz, krem, bej ve açık mavi gibi tonlar bu dekorasyonun vazgeçilmez öğeleridir.
  • Özellikle evini geniş göstermek isteyenler için bu stil oldukça idealdir. Açık renklerin ferahlatıcı etkisi sayesinde dilediğiniz mekanı daha geniş gösterebilirsiniz.
  • Şıklığı ve renkliliği bir araya getirebileceğiniz bu dekorasyon için koltuklarda ya da perdelerinizde çiçek desenlerine yer verebilirsiniz.
  • Mobilya seçiminde yumuşak ve rahat modelleri tercih etmeniz önemlidir. Ayrıca ahşaptan yapılmış beyaz kumaşlara sahip mobilyalar da romantik stil için oldukça ideal bir seçim olacaktır.
  • Romantik dekorasyon stili için iddialı mobilyaları da tercih edebilirsiniz. Dantelli ya da tüllerden oluşan perde ve örtüleri bu dekorasyonda kullanabilirsiniz.
  • Gelelim romantizmi yansıtacak aksesuar seçimlerine; renkli mumlar, ince şamdanlar, taşlı biblolar ve şık saksılarda canlı çiçekler romantik dekorasyon için vazgeçilmez parçalardır.
  • Aydınlatma seçiminde ise mücevher görünümüne sahip taşlarla süslenmiş avizeleri tercih edebilirsiniz.
  • Romantik dekorasyon stilinde her ne kadar açık renkleri hakim olarak görsek de yatak odanızda kırmızıyı da son derece iddialı bir şekilde kullanabilirsiniz. Romantizmin vazgeçilmez rengi olan kırmızıya yatak odası için örtülerde ya da duvar renginde yer verebilirsiniz.

İster modern, isterseniz de geçmişe dönük izler taşıyan romantik dekorasyon stilini dilediğiniz mekanda kullanmanız mümkün. Özellikle yemek odası için düşünüyorsanız yemek masasının üzerinde taşlı ve sarkık bir avize kullanmanız bu dekorasyon için son derece iddialı bir seçim olacaktır. Romantik ev dekorasyonu nasıl yapılır diyenler için önerilerimizi sunduk. Doğru seçimler yaparak şık bir dekorasyon yaratması da size kalıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top