facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Retro Sevenler Buraya! Retro Ev Dekorasyonu İçin Püf Noktalar!
Retro Sevenler Buraya! Retro Ev Dekorasyonu İçin Püf Noktalar!

Retro Sevenler Buraya! Retro Ev Dekorasyonu İçin Püf Noktalar!

Gelişen teknolojiler, ev dekorasyonunu etkisi altına almaya başlasa da; geçmişe olan özlem bir türlü bitmek bilmiyor. Hem moda dünyasında hem de ev dekorasyonu dünyasında modern ve yenilikçi tasarımlar ne kadar ilgi görüyorsa, vintage ve retro fikirlerde bir o kadar ilgi görmekte! Ev dekorasyonunda daha sıcak, anılardan beslenen, yaşanmışlıkları evinde sergilemek isteyen ve samimi bir dekorasyon havası estirmek isteyen tüm dekoratörler; retro tasarım fikirleri ile bu etkiyi kolayca yansıtmaktadır.

Retro Tarzı Oturma Odası

Peki, sizde evinizde daha samimi ve sıcak bir dekorasyon tarzı yaratmak ve adeta dekoratörün elinden çıkmış gibi bir iç mekân yaratmak istiyorsanız, evinizde hangi retro fikirlere yer vermeniz gerekmektedir? İşte evinizde yaratabileceğiniz retro hava için birbirinden güzel dekorasyon fikirleri

Retro Salon Dekorasyonu Retro Stili Dekor

Nedir Bu Retro Dekorasyon Tarzı?
Retro tarzında bir ev dekorasyonu dedik. Peki, retro stil nasıl bir stildir? Günümüzde modern ve yenilikçi tasarımlar arasında retro fikirler neden bu kadar ilgi görmektedir? Bu soruların cevabı aslında retro stilin içinde saklı!

Retro tarzı bir iç mekân dekorasyonunda özgür olmak en büyük avantajlardan birisidir. Bu özgürlük kimi zaman abartılı dokunuşlara imkân sağlayabiliyor, kimi zaman canlı renklerin özgürce kullanılmasına da müsaade ediyor. Hatta aynı zamanda nostaljik detaylara yer vererek sizi geçmişe de götürebiliyor.

Retro Stili Dekorasyon Retro Tarzı Dekorasyon Fikirleri

Vintage Mı Retro Mu?
Ev dekorasyonunda birbirine karıştırılan iki tarz: Vintage ve retro akımlar. Bu iki akım arasında farkları bilmek, evinizi dekore ederken size büyük kolaylık sağlayacaktır.  Vintage ve retro akımlar, birbirinden farklı dekorasyon eğilimleridir. Retro tarzı yakın tarihin izlerini taşırken, vintage (kelime anlamı bağbozumu) ise bir dönemi temsil eder ve daha eskiye dayanır.

Retro Tarzı Mutfak Dekorasyonu

Retro Trend: Hardal Sarısı, Avokado Yeşili, Mor Ve Fuşya Oturma Alanları
Retro akımda en önemli adım renkli ve canlı renkleri bir arada kullanmaktır. Evinde retro sıcaklığını yansıtmak isteyenlere en iyi renk fikirleri ise; hardal sarısı, avokado yeşili, fuşya ve mor renkleri ile bu akımı yaratmalarıdır.

Retro Trend: Parlak Turuncu Renkte Aksesuarlar
Sezonun en popüler renklerinden birisi olan turuncu rengin parlak tonunu, retro dekorasyonda aksesuar rengi olarak kullanmak, en trend görünümlerden birisine imza atacaktır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top